Sharp UA-HG, nebo Sharp UA-HD?

U příležitosti premiéry nové řady čističek vzduchu Sharp – UA-HG jsme rozhodli sestavit srovnání s řadou, která se objevila nedávno – UA-HD. Přemýšlíte, co vybrat? Nevíte, který model je určen vám? Máte-li nějaké pochybnosti, kterou čističku vzduchu si vybrat, pak si přečtěte tento text a zvolte si vhodný model pro sebe.

 

Sharp KC-G, nebo Sharp KC-D?

U příležitosti premiéry nové řady čističek vzduchu Sharp – KC-G jsme rozhodli sestavit srovnání s řadou, která se objevila nedávno – KC-D. Přemýšlíte, co vybrat? Nevíte, který model je určen vám? Máte-li nějaké pochybnosti, kterou čističku vzduchu si vybrat, pak si přečtěte tento text a zvolte si vhodný model pro sebe.

 

UA-HD (KC-D) vs. UA-HG (KC-G) – co bychom měli brát v úvahu?

Čtyři dostupné modely v každé sérii dovolují vybrat si tu správnou čističku vzduchu pro každou domácnost. Při výběru vhodného modelu pro sebe bychom měli brát v úvahu následující body:

  • velikost plochy, kde má čistička vzduchu pracovat

  • parametry (hlučnost, spotřeba energie, průtok vzduchu, zvlhčovací výkon)

  • další funkce

  • filtrace a životnost filtrů

  • cena

Výkon

Řada UA-HD i UA-HG mají funkci zvlhčování vzduchu a technologii Plasmacluster. Všechny modely dostupné v obou řadách mají nejvýkonnější generátor iontů Plasmacluster (generuje 7000 iontů/cm3).

 

UA-HD (KC-D)

UA-HG (KC-G)

Model

Cena

Průtok vzduchu

Zvlhčovací výkon

Model

Cena

Průtok vzduchu

Zvlhčovací výkon

40

9 999 Kč

216 m3/h

440 ml/h

40

11 490 Kč

240 m3/h

400 ml/h

50

10 999 Kč

306 m3/h

600 ml/h

50

14 999 Kč

306 m3/h

450 ml/h

60

13 999 Kč

396 m3/h

660 ml/h

60

17 999 Kč

408 m3/h

630 ml/h

 

Podíváte-li se na tuto tabulku, tak první, co si můžete říct, je to, že řada KC-G je dražší. Když se rozhodnete pro Sharp KC-D40EUW, ušetříme 3000 Kč , v případě modelu Sharp KC-D50EUW 3780 Kč a Sharp KC-D60EUW 5000 Kč . Jak si lze však všimnout, vyšší cena nejde spolu s mnohem vyšším výkonem. Přes nepatrně vyšší průtok vzduchu je zvlhčování méně výkonné (nejviditelnější u prostředního modelu).

 

Velikost plochy, na které je lze používat, je prakticky stejná a činí pro KC-D 48/38/26 m2 a pro KC-G 50/38/28 m2. Pouze nejmenší a největší model KC-G vykazuje trochu větší plochu, na které přístroje lze používat.

Další parametry

Podívejme se tedy blíže na filtry, kterými byly čističky vzduchu vybaveny. Všechny modely mají 4 stupně filtrace vzduchu. Životnost filtrů se odhaduje na stejné úrovni (předfiltr se nevyměňuje a HEPA filtr, uhlíkový filtr a filtr zvlhčovače vzduchu mají životnost až 10 let). HEPA filtry jsou stejné. Řada KC-G dostala nový vylepšený filtr s aktivním uhlím a silikagelem. Byl k němo přidán anorganický sorbent a dosáhlo se dokonce trojnásobně vyššího stupně pohlcování! Zápachy se rozkládají na menší částice, které jsou lépe pohlcovány.

 

Tento filtr také pohlcuje oxidy dusíku (NOx) a síry (SOx). Vyskytují se hlavně na místech s vysokou intenzitou silničního provozu. Ve velkých městech mohou být významným zdroje znečištěného vzduchu.

Sharp KC-G nový uhlíkový filtr
Sharp KC-G – filtr s aktivním uhlím a silikagelem

 

Předfiltr a filtr zvlhčovače (odpařovací rohož) byly u řady KC-také vylepšeny. Vstupní filtr zachytává ještě menší prachové částice, již od 240 mikronů (srst a prach). Nový filtr zvlhčovače (FZ-G60MFE) má zvýšenou mechanickou odolnost v porovnání s filtrem ze sérií KC-D a KC-A (FZ-A61MFR) a nyní je možné mýt ho ručně (a nejen namáčet v kyselině citrónové jako u FZ-A61MFR z řad KC-A a KC-D). Díky tomu je mnohem snazší pečovat o jeho čistotu a působit proti vzniku nepříjemných zápachů.

 

Dalšími důležitými parametry při výběru čističky vzduchu jsou nepochybně hlučnost a příkon. V případě hlučnosti lze zaznamenat převahu čističek vzduchu KC-G činící několik dB v závislosti na vybraném modelu. Menší a prostřední model z této řady je tišší o 4 dB při nejnižších otáčkách než u protějšku z řady KC-D. Máte-li tedy malé děti nebo plánujete-li koupit přístroj do místností, kde se ticho zvlášť požaduje, tak bychom doporučovali zaměřit svou pozornost na modely z řady KC-G.

 

Příkon jednotlivých modelů je při nejnižších otáčkách je velmi podobný. Rozdíly jsou však vidět při vyšších otáčkách. Zde se opět lépe chovají čističky vzduchu z řady KC-G, které vykazují nižší příkon energie o přibližně 35 %. Jste-li tedy při práci vystaveni horšímu vzduchu (kde bude muset čistička vzduchu pracovat při vyšších otáčkách), doporučujeme se znovu podívat na řadu KC-G.

Srovnání čističek vzduchu Sharp KC-D a KC-G
Sharp KC-D a KC-G – srovnání hlučnosti a příkonu

Vybavení a další funkce

Podívejte se na další tabulku ukazující funkce a vybavení, které jsou u obou řad:

Funkce/Vybavení

KC-D

KC-G

Počet režimů manuálního provozu

3
(vysoký, střední, nízký)

3
(max, med, low)

Čidla

3
(prachu, teploty a vlhkosti).
Umožňují automatický provoz.

6
(PM2,5 a prachu, teploty, vlhkosti, světla, pohybu, zápachu)
4 – v případě 40EUW/H (PM2,5 a prachu, teploty, vlhkosti, světla)

Umožňují inteligentní automatický provoz (mód dostupný u modelů KC-G50EUW a KC-G60EUW).

TIMER
(časovač)

ANO
(zapínání, vypínání)

ANO
(zapínání, vypínání)

Foukání

2
(horní – automatické, přední – nelze regulovat)

2
(horní – automatické, přední – ruční nastavení v rozsahu 40°)

Přeprava

Kolečka s brzdou

Kolečka s brzdou a šikovné držadlo

Auto Restart

ANO

ANO

Rodičovský zámek

ANO

ANO

Indikátor kvality vzduchu

ANO

5-stopniowy

ANO
7stupňový

Indikátor údržby filtrů

ANO

ANO

Využití Coandova efektu

ANO

ANO

Clean Ion Shower

ANO

ANO

Plasmacluster Spot

NE

ANO
Vhodný k odstraňování zápachů z látek. Vzduch z předního otvoru je směrován na určité místo na zemi, kde dochází k velké koncentraci iontů Plasmacluser (dokonce přes 70 iontů na cm3). Takto lze odstraňovat zápachy, mikroorganismy nebo roztoče z např. z kabátu, bundy, motocyklistické přilby či lyžařských bot.

Displej

ANO

Ruční nastavení jasu.

ANO
S funkcí automatického tlumení, když je v místnosti tma. Dovoluje odečítat momentální vlhkost, teplotu a dokonce i spotřebu energie.

Režim pollen

ANO

ANO

Režim sleep

NE

ANO

Režim prach

ANO
Deset minut bleskového zbavování se nečistot.

ANO
Deset minut bleskového zbavování se nečistot.

 

Z tabulky je vidět, že se zde lépe tváří řada KC-G, proto také ten rozdíl v ceně. Skvělým a novátorským řešením je použití inteligentní automatické činnosti, takže díky měření z 6 čidel je zajištěna dokonalá práce zařízení. Zmiňovaný režim najdete u modelů Sharp KC-G50EUW a Sharp KC-G60EUW. Nejméně výkonný model řady Sharp KC-G40EUW byl vybaven 4 čidly. Za zmínku také stojí funkce Plasmacluster Spot, díky níž se můžete zbavit zápachů, virů a bakterií z látek. Stačí foukání nasměrovat na zvolenou látku a zapnout tuto funkci. Plasmacluster Spot je k dispozici u všech modelů KC-G.

 

V tomto okamžiku lze zmínit funkci SLEEP u čističek vzduchu Sharp KC-G. S touto funkcí bude čistička vzduchu pracovat automaticky a velmi tiše. Rychlost ventilátoru se bude upravovat podle znečištění vzduchu. V noci je to velmi užitečná funkce.

 

Inteligentní automatická činnost u přístroje Sharp KC-G
Sharp KC-G – neobyčejně inteligentní automatická činnost

 

Design a mobilita

KC-D

KC-G

Model

Hmotnost

Rozměry

Model

Hmotnost

Rozměry

40EUW/B/H

7,9 kg

399x230x615 mm

40EUW/H

9,2 kg

262x345x631 mm

50EUW

7,9 kg

399x230x615 mm

50EUW/H

9,2 kg

262x345x631 mm

60EUW

8,6 kg

420x242x637 mm

60EUW

10,5 kg

362x370x660 mm

Všechny nové čističky vzduchu značky Sharp se vyznačují designem těšícím oko. Řada KC-D má kryt ve tvaru lichoběžníku a je tenčí (rozměr hloubky) než řada KC-A a nové modely KC-G. Řada KC-D se vyznačuje hladkým lesklým pláštěm, kdežto u KC-G kraluje matová úprava.

 

Za zmínku stojí také displej, který využívá zrcadlový odraz (Mirror Display). To znamená, že se světlo diod odráží od lesklé plochy směrem k uživateli, což vypadá velmi atraktivně. U řady KC-G má navíc každý model svou vlastní barvu displeje (tmavě šedý, stříbrný, zlatý). Všechny displeje mají funkci automatického stmívání užitečnou hlavně v noci.

 

U řady KC-G displej informuje o teplotě, vlhkosti vzduchu a hodnotě časovače. Dokonce z něj zjistíte aktuální spotřebu energie v závislosti na momentální činnosti! Tento displej má zvláštní indikátory pro částice PM2,5, prach, pohyb a zápach. Indikátor pohybu a zápachu je k dispozici u KCG50 a KCG60.

 

Informace dostupné na panelu přístroje Sharp KC-G
Sharp KC-G –údaje dostupné na displeji

 

Všechny prezentované čističky vzduchu mají kolečka, která značně usnadňují přemisťování. O něco těžší čističky vzduchu KC-G mají navíc na bocích pohodlná držadla.

 

Oceňujete-li originalitu, pak jsou modely Sharp KC-D40EUB a Sharp KC-G40EUH pro vás. Originální černá (B) a tmavě šedá (H) barva poskytuje přístrojům nadčasovou eleganci.

Shrnutí srovnání

Když se rozhodnete pro Sharp, obdržíte spolehlivost, vysoce estetické provedení a péči o každý detail. Když koupíte u nás, dostanete záruku autorizovaného distributora.

 

Kde se lépe osvědčí řada KC-G? Bude-li přístroj pracovat hlavně v noci, v ložnicích nebo v dětském pokoji, pak tato řada bude lepší. Tato zařízení také nespotřebovávají při nejvyšších otáčkách tolik elektrické energie. Takže v místnostech, kde je budete používat často, se také ukáží být vhodnější volbou, jelikož budou generovat menší účty za elektřinu. Jsou-li v domácnosti kuřáci nebo máte-li zvířata, pak se opět tyto modely ukážou být lepším řešením, jelikož bohatší vybavení pomůže odstranit obtížné zápachy z látek.

 

Kde se lépe uplatní řada KC-D? Máte v místnosti problém s vlhkostí? Vzhledem k větší výkonnosti zvlhčovače vzduchu (zejména ten prostřední model) a funkci Advanced Auto byste svou pozornost měli zaměřit právě na tyto čističky vzduchu.

Buďte vždy informování o novinkách, akcích a speciálních nabídkách v našem obchodě. Neposíláme spam!

Inforumjeme, že pro realizaci služeb dostupných v našem obchodě, optimalizaci obsahu a přizpůsobení obchodu vašim požadavkům, použiváme informace poskytnuté prostřednictvím souborů cookies, které jsou uloženy na zařízení konečného uživatele. Soubory cookies můžete prohlížet v nastavení vašeho internetového prohlížeče. Další využití stránek internetového obchodu, bez změny nastavení prohlížeče znamená, že souhlasítě z využitím souborů cookies. Více informací je poskytnuto v politice ochrany osobních údajů obchodu.