Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUWSharp KC-G40EUW z przoduSharp KC-G40EUW prawy frontSharp KC-G40EUW widok z góry, otwarty wywiew powietrzaSharp KC-G40EUW widok z góry, inny widokSharp KC-G40EUWSharp KC-G40EUW wyświetlacz podczas pracy urządzeniaSharp KC-G40EUW nieaktywny wyświetlacz, logo PlasmaclusterSharp KC-G40EUW panel tylniSharp KC-G40EUW obsługa panelu sterowaniaSharp KC-G40EUW filtry, przekrójSharp KC-G40EUW uchwyt, czujnik wewnętrznySharp KC-G40EUW kółko z blokadąSharp KC-G40EUW górna część urządzeniaSharp KC-G40EUW filtr wstępny z bliska, pod nim węglowySharp KC-G40EUW filtr HEPA H13Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym

Čistička vzduchu

Sharp KC-G40EUW

Cena: 13 490 Kč

 • Doporučená oblast místnostido 28 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-46 dB
 • Náklady na filtry 1600 Kč/rok
 • Náklady na energii 41 Kč/mc
 • Možnost navlhčování
 • možnost jonizace
 • Režim auto

Japonská technika

Záruka:2 roky (+ servis D2D)

dostepność - Momentálně nedostupný

Bezplatné doručení - 48 hodin

Informovat, když výrobek bude dostupný

Sharp hlučnost 19 dB

Čistička vzduchu Sharp KC-G40EUW je představitelem nové rodiny čističek vzduchu s funkcí zvlhčování vyrobeným společností Sharp Corporation. Model je dokonalou odpovědí na znečištěný a suchý vzduch. Přístroj ideálně splní svou funkci v menších a středních místnostech s plochou do 28 m2.

 

Mimořádně tichá činnost zařízení (od 19 dB) umožňuje komfortní práci nebo spánek i při zapnutém přístroji. Čtyři filtry vyznačující se dlouhou životností (až 10 let) ve spojení s unikátní technologií Plasmacluster zaručují takřka 100% čistý vzduch! Nízký příkon (maximálně pouhých 24 W!) je příznivý pro váš domácí rozpočet a vysoká výkonnost (průtok vzduchu 240 m3/h, zvlhčování 400 ml/h) umožňuje používat přístroj v obtížných podmínkách. Zajímavě vypadá automatický režim, který na základně měření ze 4 čidel řídí práci čističky vzduchu. Čistička vzduchu má vysoce kvalitní matný plášť.

 

Plasmacluster – dokonalá ionizace


 

Sharp KC-G40EUW pohled na horní část

Už 20 let společnost Sharp stále zdokonaluje Plasmacluster. Plasmacluster je ionizační technologie spočívající v generování stabilních kladných a záporných iontů, které se uvolňují do vzduchu a připomínají ty, jež se vyskytují v přírodě. Když ionty ve vzduchu narazí na viry, obklopí je a neutralizují. Četné výzkumy a ocenění potvrzují vysokou účinnost technologie dosahující až 99,9 % odstraňování virů (včetně všechny druhů chřipky) a alergenů. U popisovaného modelu byl použit generátor iontů Plasmacluster High Density 7000.

 

Novinkou je mód Plasmacluster Spot, který odstraňuje zápachy, bakterie a viry z různých předmětů, jako jsou závěsy, košile, polštáře, lyžařské boty nebo motocyklové přilby. Spočívá v emitování bodově (před přístroj) největší možné „dávky“ iontů, která je až 10krát vyšší než v běžných čističkách (dokonce až 70 000 iontů na cm3)! Zbavíte se nepříjemných zápachů – cigaretového kouře, potu, zvířat, kuchyňských zápachů atp. V tomto režimu vzduch proudí jen z předního otvoru, kdežto hlavní (horní) zůstává uzavřený. Úhel foukání můžete ručně nastavit v rozsahu 20° nahoru a 20° dolů, takže můžete nastavit foukání přesně tak, jak potřebujete (např. na koberec, kde předtím byla zvířata nebo na závěsy načichlé cigaretovým kouřem). Během práce v tomto režimu bude vysílán silný proud iontů po dobu 8 hodin a po ukončení této operace se čistička vzduchu vrátí do předchozího pracovního módu.

Plasmacluster Spot – doba nutná pro odstranění zápachů a bakterií z látek*:

Zápachy:

Bakterie:

Cigarety
cca 30 minut

Domácí zvířata
cca 6 hodin

Uschlé oblečení
cca 3 hodiny

Pot
cca 6 hodin

Vaření
cca 2 hodiny

Bakterie
cca 8 hodin

*optimální časy pro vzdálenost asi 70 cm od podlahy a 50 cm od vývodu vzduchu

 

Nové a zdokonalené filtry


 

V čističce vzduchu Sharp KC-G60EUW byl použit nový a zdokonalený předfiltr, uhlíkový filtr a filtr zvlhčovače. Pouze filtr HEPA H13 (plocha po rozložení dosahuje až 1 m2) zůstal nezměněn a stále vykazuje vysokou hodnotu zachytávání nečistot (virů, bakterii, plísní, prachu, výtrusů) na úrovni nejméně 99,97 %.

 

Předfiltr, který je zároveň zadním panelem a přívodem vzduchu, je nyní schopen zachytávat ještě menší prachové částice. Hustší mřížka zachytává drobný prach o velikosti dokonce jen 240 mikronů. Filtr zvlhčovače je nyní odolnější a lze jej mýt ručně, takže je mnohem snazší ho udržovat čistý.

 

Značně se změnil uhlíkový filtr, do něhož byl přidán neorganický sorbent v podobě silikagelu (SiO2). Zachytává oxidy dusíku (NOx) a síry (SOx), které se vyskytují zejména v oblastech s intenzivním provozem motorových vozidel (velká města) a mohou být významným zdrojem znečištěného vzduchu. Zápachy se rozkládají na menší částice, které jsou lépe pohlcovány. Míra absorpce vzrostla dokonce až trojnásobně!

 

Neobyčejně inovativní přístroj


 

Sharp KC-G40EUW pohled shora

Čistička vzduchu ke své práci používá režim auto založený na měření s 4 čidel, která sledují podmínky v místnosti a podle toho upravují pracovní rychlost čističky vzduchu.

 

 • Čidlo PM2,5 a prachu (s regulací citlivosti) zrychlí ventilátor a účinně odstraní znečištění (polétavých prach PM2,5, cigaretový kouř, běžný prach, roztoči a jejich exkrementy, výtrusy plísní, pyl) – čidlo se nachází v zadní části a lze je vymontovat a umýt.

 • Teplotní čidlo upravuje vlhkost vzduchu podle teploty v místnosti. Když je teplota pod 18 °C, pak se vlhkost bude udržovat na úrovni 65 %, při teplotě v rozmezí 18-24 °C bude na úrovni 60 % a přes 24 °C - 55 %.

 • Čidlo vlhkosti zvýší emisi iontů, překročí-li vlhkost 80 %, čímž brání rozmnožování plísní.

 • Světelné čidlo spustí noční mód, když detekuje v místnosti tmu.

 

Zvláštní pracovní mód pollen přináší úlevu alergikům, protože odstraňuje alergizující pyly rostlin. Inteligentní displej tmavé barvy informuje pomocí sedmistupňové barevné stupnice o kvalitě vzduchu. Stupnice je v rozmezí od modré (čistý vzduch) až po červenou (silně znečištěný vzduch). Na displeji lze přečíst vlhkost, teplotu, čas časovače, a dokonce i aktuální spotřebu energie podle právě probíhající operace! Displej informuje také o detekci polétavého prachu PM2,5 či prachu ve vzduchu (samostatné indikátory).

 

Tři manuální režimy práce umožňují upravovat rychlost ventilátoru podle aktuálních potřeb. Nelze pominout ani časový programátor, který v řadě KC-A scházel. Nyní si naprogramujete zapnutí (za 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14 h) a vypnutí (po 1, 2, 4, 8 h) čističky vzduchu. Za zmínku také stojí, že přístroj má 2 vývody čistého vzduchu – horní (řízený automaticky) a dříve zmiňovaný přední (nastavovaný ručně a umožňující nastavit úhel sklonu foukání v rozsahu 40°). Funkce auto restart se stará o to, aby v případě přerušení napájení nebo vypnutí přístroj obnovil činnost, dokonce se obnoví předchozí nastavení.

 

Během módu SLEEP přístroj pracuje tiše a rychlost ventilátoru se automaticky přepíná podle intenzity znečištění ve vzduchu. Je-li zvolena možnost automatického řízení podsvícení, pak se automaticky vypíná displej na předním panelu, indikátor čistoty a dioda LED. To je velmi šikovná funkce v noci, pro komfortní spánek.

 

Čistička vzduchu může fungovat také jako odpařovací klimatizace. Stačí do studené vody přidat kostky ledu a užívat si chladnějšího vzduchu. Nádržka na vodu o obsahu 2,5 litru je navržena tak, aby naplňování a údržba byly jednodušší. Přemisťování usnadňují kolečka s aretací a šikovné držadlo.

 

Pět filtračních stupňů


Filtrace u přístroje Sharp KC-G40EUW

 

 

 • 1. Předfiltr: zachytává větší nečistoty (drobečky, srst, prach, vlasy atp.). Filtr se nevyměňuje, údržba spočívá jen v občasném odstranění prachu.
   
  2. Filtr s aktivním uhlím a silikagelem: pohlcuje nepříjemné zápachy (např. cigaretový a zvířecí zápach, odér odpadků) a těkavé látky (benzen, formaldehyd, xylen, benzo[a]pyren).
   
  3. Filtr HEPA H13: zachytává minimálně 99,97 % nečistot, jako jsou viry, bakterie, výtrusy plísní a mechanické nečistoty, včetně polétavého prachu PM2,5 a PM10 (hlavní složky smogu).
   
  4. Filtr zvlhčovače: zachytává usazeniny a zároveň to je odpařovací rohož, která slouží ke zvlhčování vzduchu.
   
  5. Ionizátor Plasmacluster: vynikající iontová technologie, která dovoluje zbavit se všech částic o velikosti dokonce i 0,01 mikronu.

 

 

 

Další funkce


 • Funkce zvlhčování: výkonné zvlhčování vzduchu (400 ml/h).

 • Autonomní čistička vzduchu: může fungovat také jen jako čistička vzduchu.

 • Zvlhčovací mechanismus: otočná struktura.

 • Plasmacluster: skvělá ionizační technologie.

 • Tři manuální režimy práce : max, med, low (vhodný na noc do ložnice).

 • Automatický režim: 4 čidla pečují o ideální rychlost.

 • Indikátor znečištění vzduchu: sedmibarevná stupnice kvality vzduchu.

 • Rodičovský zámek: chrání před nechtěnou změnou nastavení.

 • Auto restart: po obnovení napájení se čistička přepne do předchozího nastavení

 • Clean Ion Shower: režim intenzivní ionizace po dobu 60 minut.

 • Indikátor údržby filtru: informace o kvalitě filtru.

 • Regulace citlivosti čidla: světla, prachu a polétavého prachu PM2,5.

 • Zvuková výstraha: když je nádržka na vodu prázdná, výstrahu lze vypnout.

 • Režim pyl: deset minut bleskového zbavování se nečistot.

 • Displej s funkcí ztemnění: vhodné zejména v noci.

 • Air Outlet LED: podsvícení vývodu vzduchu.

Sharp KC-G40EUW animace otáčení
Technické parametry
barva: bílá
rozměry: 262 × 345 × 631 mm
hmotnost: 9,2 kg
příkon*: 5, 12, 31 W
příkon se zvlhčováním*: 6.5, 14, 24 W
nádržka: 2,5 l
proudění vzduchu*: 60, 120, 240 m3/h
zvlhčování*: 150, 300, 400 ml/h
hlučnost*: 19, 41, 46 dB
hlučnost se zvlhčováním*: 20, 40, 43 dB
délka přívodní šňůry: 2 m
doporučuje se na plochy: do 28 m2
odhad ročních nákladů na filtry: 1600 Kč

*1, 2, 3 rychlost

 

  Návod k použití ke stažení

5/5

Koupila jsem čističku Sharp a po hodině práce celý ošklivý, smogový, shnilý vzduch, který vletěl do mého bytu zmizel jako bublina. Vzduch je čistý a čerstvý jako bych větrala v krásné jarní ráno. No smog, no kašel :D Lituju toho, že jsem si to nepořídila dřív.

Merrick_Mayfair

5/5

Propracovaná čistička vzduchu, mam ještě jeden vysloužilý Sharp a tenhle má spoustu vylepšení a je hezčí. Škoda, že Sharpy nemají online ovládání, byly by absolutně bezkonkurenční.

Xorg

4.3/5

Na základě 4 hodnoceníNa základě

Přidat vlastní názor o výrobku

Sharp KC-G40EUW

Sharp KC-G40EUW

Hodnocení výrobku:

Hodnocení

Jak celkově hodnotíte Výrobek?

povinné políčko

Vaše jméno nebo alias

Načítaní…

Děkujeme za váš názor!

Chyba serveru. Zkuste to později.

Filtry a příslušenství pro čistič Sharp KC-G40EUW

Sharp FZ-D40HFE

FZ-D40HFE

Filtr HEPA — do 10 let používání

Počet: -+

Cena: 2 999 Kč

Filtr FZ-G40DFE

FZ-G40DFE

Filtr s aktivním uhlím a silikagel — do 10 let používání

Počet: -+

Cena: 1 590 Kč

Sharp FZ-G60MFE

FZ-G60MFE

Filtr zvlhčovače pro Sharp KC-G - do 10 let používání

Počet: -+

Cena: 1 590 Kč

Záruka a vrácení zboží

Záruka a vrácení zboží

Na všechny výrobky se vztahuje záruka výrobce. Pokud se rozhodnete zboží vrátit, můžete do udělat do 30 dnů od datum dodání.

To vše pro vaše pohodlí a bezpečí.

Bezpečné nákupy, také na splátky

Mastercard Payu Visa

Používáme šifrovací protokoly SSL pro ochranu vašich osobních dat. Spolupracujeme pouze s ověřenými zprostředkovateli plateb a bankami. Získejte čistý vzduch ve výhodných splátkách.

Expresní, bezplatná doprava

Expresní, bezplatná doprav

Pro objednávky nad 1999 Kč a platbě převodem nebo dobírkou – doprava zboží kurýrem vždy 0 Kč – zásilky většinou odesíláme ve stejný den. Můžete zvolit několik možností dopravy.

Kontakt a podpora

Infolinka: 228 880 259

Stáhněte si aplikaci monitorující vzduch

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
Polsko
VAT PL 6282266484

Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů
Inforumjeme, že pro realizaci služeb dostupných v našem obchodě, optimalizaci obsahu a přizpůsobení obchodu vašim požadavkům, použiváme informace poskytnuté prostřednictvím souborů cookies, které jsou uloženy na zařízení konečného uživatele. Soubory cookies můžete prohlížet v nastavení vašeho internetového prohlížeče. Další využití stránek internetového obchodu, bez změny nastavení prohlížeče znamená, že souhlasítě z využitím souborů cookies. Více informací je poskytnuto v politice ochrany osobních údajů obchodu.