Čističky vzduchu Panasonic

AUTORIZOVANÝ PRODEJCE Panasonic

 

Čističky Panasonic jsou velmi atraktivními přístroji v této kategorií. Výrobce je známý z patentované technologie Nanoe, která nechybí v čističkách z logem Panasonic. Panasonic nabízí vysoce kvalitní výrobky, s účinným odpařováním. Na výběr je několik barevných provedení – lesklé černé, bílé nebo bílé s tyrkysovými dodatky, takže výrobky Panasonic budou dobře ladit s každým interiérem.

 

Každý model dostupný na našem trhu je vybavený funkcí, která šetří elektřinu a v HEPA filtry třídy H13. Čističky Panasonic jsou vybavený snímači (model F-VXR70G má jich dokonce 5), které umožňují automatickou práci čističky a navlhčování.

 

Čističky Panasonic a jejich parametry

Výrobce nabízí několik modelů, které dovedou vyčistit vzduch v místnosti velké až do 66 m2. Kromě toho jsou velmi tiché (už od 18 dB) a úsporné. Pozornost si zaslouží účinné odpařování (model F-VXR90G s výkonem až 830 ml/h a 4,2-litrová nádoba na vodu).

 

Nízká spotřeba elektřiny je získaná díky funkcí EcoNavi, která dovede omezit spotřebu až do 60%. Navíc, funkce učí se zvykům člověka a přizpůsobuje práci čističky podle rytmu dne.

 

Čištění vzduchu podle Panasonic

Modele Panasonic jsou vybavené účinným filtrem HEPA třídy H13. Zaručuje efektivitu odstranění těch nejmenších částic na úrovni 99,99%. Uhlíkový filtr je zodpovědný za odstraňování škodlivých plynů a nepříjemných zápachů. Výrobce uvádí životnost filtrů dosahující až 10 let. Náklady na používaní čističky jsou tedy velmi nízké.

 

Ty výkonnější modely Panasonic jsou vybavené třemi vstupy vzduchu, a pohyblivou žaluzií, která nastavuje proud vzduchu. Čištění vzduchu se přizpůsobuje druhu a množství nečistot! Přístroj se perfektně hodí k boji proti smogu, těkavým organickým látkám a domácím prachem.

Panasonic F-VXR50G-W

9 999 Kč

 • Doporučená oblast místnostido 40 m2
 • Rozsah hlučnosti18-51 dB
 • Náklady na filtry 1130 Kč/rok
 • Náklady na energii 59 Kč/mc
 • Čistička zvlhčovače
 • Moznost jonizace
 • Čistička s automatickým režimem

Vlajková čistička vzduchu v nabídce Panasonic. Model F-VXR50G-W může se pochlubit úrovní CADR 277 m3 a velice výkonným navlhčováním 500 ml/h. Uvnitř se nachází účinný HEPA filtr a chytrou funkci, která dovede snížit spotřebu elektřiny až o 60%. Vzduch, který prochází skrz 3 filtry je téměř plně vyčištěný.

Panasonic F-VXR70G-K

16 999 Kč

 • Doporučená oblast místnostido 52 m2
 • Rozsah hlučnosti18-54 dB
 • Náklady na filtry 1360 Kč/rok
 • Náklady na energii 77 Kč/mc
 • Čistička zvlhčovače
 • Moznost jonizace
 • Čistička s automatickým režimem

F-VXR70G-K čistička vzduchu od japonského magnáta. Přístroj se vyznačuje originálním černým lesklým provedení. Díky docela dobrým technickým parametrům (průtok vzduchu 402 m3/h, zvlhčování 700 ml/h) zajišťuje účinnou funkčnost pro plochy do 52 m2. Iontová technologie Nanoe přináší úlevu alergikům, a funkce EcoNavi se stará o úsporu energie až o 60%. Kromě toho je vybavená 5 snímačů zajišťuje plně automatickou práci. Za čistý vzduch odpovídají 3 filtry, z toho perfektní filtr HEPA H13.

Čističky vzduchu Panasonic

Neobvyklá přesnost a moderní technologie jsou čtyři slova, které nejlépe definují značku Panasonic. Známa po celém světě firma ve svých výrobcích prosazuje ekologií a zajímavý design. Její výrobky jsou estetické, praktické a současně bezpečné a snadné v použití.

 

V kategorii čističek vzduchu, Panasonic je založen na spojení čištění, zvlhčování a ionizaci.  Funkce zvlášť důležitá pro alergiky, umožňuje účinným způsobem. neutralizovat alergeny ve vzduchu. Cirkulační průtok vzduchu 3D a až pětistupňová filtrace je zárukou téměř dokonale čistého vzduchu.

 

Skvělý výkon je zaručen nainstalovanými snímači řídicí práci čističky. Vysoká energetická úspornost umožňuje levné využití čističky tak dlouho jak je potřeba. Klasický zajímavý design, ve kterém jsou čističky navrženy zapadne skoro do každé místnosti.

5-stupňová filtrace - čištění vzduchu podle Panasonic

Čištění vzduchu v přístrojích Panasonic se provádí v 5 krocích:

 • předfiltr
 • filtr HEPA
 • uhlíkový filtr
 • zvlhčování
 • ionizaci

 

Výkonnější modely Panasonic jsou vybaveny 3 výstupy vzduchu a žaluzii, která nastavuje proudění vzduchu. Způsob čistění vzduchu je přizpůsobený druhu nečistot! Přístroje jsou perfektní pro boj se smogem, těkavými organickými látky a prachem.

Čističky Panasonic a jejich parametry

Nejmenší čističky se skvěle osvědčí v malých kancelářích, dětských pokojích, menších ložnicích a obývacích pokojích. Zde bude ideální model F-VXR35G-A určený pro místnosti do 26m2. Trochu větší místnosti (do 40m2) snadno zajistí druhá bílá čistička Panasonicu - F-VXR50G-W. Třetí model nabízeny výrobcem dovede zpracovat vzduch v místnostech do 52m2. Nejsilnější z čističek Panasonic F-VXR90G-K si skvěle poradí ve větších místnostech do 66m2. Posledním výrobek dokáže pracovat ve velkých otevřených prostorech, sálech,  open space, prostranných halách a obývacích pokojích nebo konferenčních sálech. Zvláštní pozornost si zaslouží velmi výkonné zvlhčování.  Model F-VXR90G vybavený 4,2-lotrovou nádrží na vodu, dosahuje parametry až 830 ml/h.

 

Čističky nabízené Panasonicem jsou tiché a úsporné. Hlučnost přístrojů je na úrovni od 18 dB co umožňuje umístění čističky v místech, kde je požadované ticho (ložnice, dětský pokoj). Tichý chod zajišťuje vyčištěný, optimálně navlhčený vzduch a komfort pobytu v místnosti. 

 

Vysoká energetická třída nabízená v čističkách snižuje úroveň spotřeby elektřiny na minimum. Nejvíce úsporný model (F-VXR90G-K) vybavený funkcí EcoNavi spotřebovává pouze 6,8W v pomalé rychlosti. Technologie Eco umožňuje omezit spotřebu elektřiny až do 60%. Navíc, funkce se učí a přizpůsobuje každodenním zvykům uživatele.

Čističky vzduchu Panasonic – velikosti místnosti

Účinnost práce čističky záleží na několika faktorech. Jedním z nejdůležitějších je správná volba čističky podle velikosti místnosti nebo místností ve které bude používaná. Správná volba umožňuje udržet vysoký výkon přístroje. Čističky vzduchu Panasonic jsou určeny pro následující maximální velikosti prostor:

 • 26 m2
 • 40 m2
 • 52 m2
 • 66 m2

Funkce zvlhčování v čističkách Panasonic

Zvlhčování ve výrobcích Panasonic je možné díky filtru zvlhčovače, který spojuje částice vody se suchým vzduchem. Nádrž na vodu zaručuje dlouhou práci zvlhčovače bez častého doplňování. Kromě toho, pokud voda dojde, na panelu se rozsvítí kontrolka, která vás na to upozorní. Podložka na které je umístěný filtr a nádrž, je vybavená antibakteriálním prostředkem, který zabezpečuje před namnožováním bakterií a plísně.

 

Iontová technologie Nanoe je neobvykle revoluční. Je založená na uvolňování mikroskopických elektrostatických vodních částic do vzduchu. Tyto částice zachycují viry, bakterie, plísně a alergeny s účinností až 99,9%. Kromě toho, díky své mikroskopické velikosti, pronikají do látek a účinně odstraňují zápachy. Ionizace Nanoe zůstala prozkoumaná pod různými úhly a je plně bezpečná.

 

Přístroje japonského výrobce nevyžadují žádné chemické přípravky pro účinné zvlhčování.  Jediným používaným chemickým přípravkem je zde voda, která se spojuje se vzduchem. Vlhkost vzduchu v místnosti je řízená pomocí snímače, který automaticky aktivuje zvlhčovač, když vzduch v místnosti je příliš suchy. Na výběr jsou 3 úrovně vlhkosti: 40%, 50% a 60%. Optimální vlhkost vzduchu se pohybuje právě mezi 40 a 60%. 

 

Výrobce uvádí, že životnost filtru dochází až do 10 let, při 8-hodinným režimu práce zvlhčovače za den.

Ionizace vzduchu Nanoe

Panasonic použil ve svých přístrojích řadu precizních snímačů kontrolujících práci celého přístroje. Podle modelu čistička může vzduch testovat 2 až 5 snímači. Každý z nich je zodpovědný za kontrolu jiných parametrů.

 

V čističce určené pro nejmenší prostory (F-VXR35G-A), výrobce nainstaloval snímač vlhkosti a zápachu. Silnější Panasonic F-VXR50G-W je vybavený 4 snímači které stále monitorují úrovni prachu, vlhkosti, zápach a světla. Nejsilnější modely F-VXR70G-K a F-VXR90G-K mají nainstalovaných až 5 snímačů (vlhkosti, prachu, zápachu, světla a pohybu). 

 

Základní snímače v čističkách Panasonic, jsou ty, které objevují ve vzduchu nežádoucí zápachy a vlhkost. První kontroluje rychlost odstraňování zápachů, a druhý kontroluje vlhkost vzduchu. Snímač prachu zachycuje nečistoty vzduchu. Snímač světla měří intenzitu světla v místnosti a podle toho nastavuje jas ukazatelů a rychlost ventilátoru.  Když ve vzduchu je úplná tma čistička přechází do režimu sleep.

 

Zvláštní pozornost si zaslouží detektor pohybu, který podle pohybu člověka v místnosti nastavuje proces čištění. Když zjistí, že v místnosti někdo je, přední panel se otevře směrem nahoru, díky tomu zařízení bude pracovat rychleji a účinněji.

  

Účinnost technologie Nanoe

Čištění vzduchu

Viry a bakterie

Plíseň

Alergeny

Pyly

Nebezpečné látky

Odstranění: do 99,99%
Doba: 1-6h
Plocha: 1-45 m3

Odstranění: do 99,9%
Doba: 1-16h
Plocha: 23-45 m3

Odstranění: do 99,8%
Doba: 1-24 h
Plocha: 23-45 m3

Odstranění: do 100%
Doba: 8-24h
Plocha: 23 m3

Odstranění: do 99,9%
Doba: 16-24h
Plocha: 23 m3

Zápachy

Pocit navlhčení pokožky

Cigaretový kouř

Z odpadků (methanthiol)

Z odpadků (trimethylamin)

Pot

Doba: 2h
Plocha: 23 m3
Pokles: o 1,2

Doba: 1h
Plocha: 23 m3
Pokles: o 1,2

Doba: 1h
Plocha: 23 m3
Pokles: o 0,9

Doba: 6h
Plocha: 23 m3
Poklses: o 0,65

Doba: 28 dni
Plocha:
Běžná domácnost

Chytrý režim EcoNavi

Panasonic využívá v čističkách funkci EcoNavi, která je zodpovědná za úsporu energie v průběhu používání přístroje. Použitá funkce Eco umožňuje aktivaci jednoho ze dvou režimů - monitorování a učení.

 • Režim monitorování vypíná přístroj ve chvíli, kdy vzduch v místnosti je vyčištěný. Přestávka v práci trvá 50-55 minut (doba záleží od modelu). Poté čistička se zapíná ve střední rychlosti na 5-10 min (doba záleží od modelu) a kontroluje kvalitu vzduchu v místnosti.
 • Režim učení ukládá jednotlivé parametry nečistot, aby následujícího dne zapnout přístroj na 5 minut před očekávaným zvýšení koncentrace nečistot.

Další funkce v čističkách Panasonic

 • Automatické zvlhčování aktivace zvlhčování podle vlhkosti vzduchu
 • Technologie Nanoe ionizace na špičkové úrovni
 • Precizní snímačekontrola úrovně vlhkosti, zápachů, nečistot, světla a pohybu
 • Průhled hladiny vodykontrola úrovně vody v nádrži
 • Spotairbodové proudění iontů
 • Timerčasové vypnutí přístroje (2/4h)
 • EcoNaviomezení spotřeby elektřiny
 • Ukazatel výměny filtru upozornění na nutnosti výměny filtru
 • Dětská pojistka uzamknutí panelu před neplánovanou změnou nastavení
 • Ukazatel naplnění nádrže upozornění v případě, že v nádrži dojde voda
 • Ukazatel vlhkosti informace o vlhkosti vzduchu v místnosti
 • Režim spánku zajišťuje komfortní spánek
 • 3 rychlosti ventilátoru low, med, high
 • Funkce odprašování odstraňování pylů a prachu
 • Odstraňování zápachů pohlcování pachů a cigaretového kouře
 • Rukojeti usnadnění přemísťování přístroje

Precizní snímače

Panasonic použil ve svých přístrojích řadu precizních snímačů kontrolujících práci celého přístroje. Podle modelu čistička může vzduch testovat 2 až 5 snímači. Každý z nich je zodpovědný za kontrolu jiných parametrů.

 

V čističce určené pro nejmenší prostory (F-VXR35G-A), výrobce nainstaloval snímač vlhkosti a zápachu. Silnější Panasonic F-VXR50G-W je vybavený 4 snímači které stále monitorují úrovni prachu, vlhkosti, zápach a světla. Nejsilnější modely F-VXR70G-K a F-VXR90G-K mají nainstalovaných až 5 snímačů (vlhkosti, prachu, zápachu, světla a pohybu). 

 

Základní snímače v čističkách Panasonic, jsou ty, které objevují ve vzduchu nežádoucí zápachy a vlhkost. První kontroluje rychlost odstraňování zápachů, a druhý kontroluje vlhkost vzduchu. Snímač prachu zachycuje nečistoty vzduchu. Snímač světla měří intenzitu světla v místnosti a podle toho nastavuje jas ukazatelů a rychlost ventilátoru.  Když ve vzduchu je úplná tma čistička přechází do režimu sleep.

 

Zvláštní pozornost si zaslouží detektor pohybu, který podle pohybu člověka v místnosti nastavuje proces čištění. Když zjistí, že v místnosti někdo je, přední panel se otevře směrem nahoru, díky tomu zařízení bude pracovat rychleji a účinněji.

Provozní náklady čističek vzduchu Panasonic

Čističky Panasonic se vyznačují velmi vysokou úrovní úspornosti. Technologie EcoNavi umožňuje ušetřit až 60% elektřiny! Díky tomu měsíční náklady na elektřinu nejsilnější čističky od Panasonicu je maximálně 120 Kč (Panasonic F-VXR90G). Použití Panasonic F-VXR70G-K je měsíční útratou 80 Kč, a používání modelu F-VXR50G-W stojí pouze 60 Kč.  Nejlevnější v provozu je model Panasonic F-VXR35G-A, který spotřebuje průměrně  56 Kč.

 

Protože životnost filtrů zvlhčovače je velmi vysoká, výměnu je možné provést jednou za 10 let. Filtry v čističce stačí na cca 3 roky, ale jejich reální životnost záleží na kvalitě vzduchu se kterou bude muset pracovat a používaných režimů práce. Odhadované náklady na filtry: 100 až 1400 Kč. Cena jednotlivých filtrů záleží na modelu a druhu filtru.

Inforumjeme, že pro realizaci služeb dostupných v našem obchodě, optimalizaci obsahu a přizpůsobení obchodu vašim požadavkům, použiváme informace poskytnuté prostřednictvím souborů cookies, které jsou uloženy na zařízení konečného uživatele. Soubory cookies můžete prohlížet v nastavení vašeho internetového prohlížeče. Další využití stránek internetového obchodu, bez změny nastavení prohlížeče znamená, že souhlasítě z využitím souborů cookies. Více informací je poskytnuto v politice ochrany osobních údajů obchodu.