Čistička vzduchu Panasonic F-VXR90G-K
Čistička vzduchu Panasonic F-VXR90G-KPanasonic F-VXR90G-K pohled zbokuPanasonic F-VXR90G-K pohled zepředuPanasonic F-VXR90G-K pohled zepředu, pracujePanasonic F-VXR90G-K pohled zboku, pracujePanasonic F-VXR90G-K pohled zboku, bez nádobkyPanasonic F-VXR90G-K zboku, pracujePanasonic F-VXR90G-K zbokuPanasonic F-VXR90G-K pohled zezaduPanasonic F-VXR90G-K pohled seshoraPanasonic F-VXR90G-K řídicí panelPanasonic F-VXR90G-K bez předního panelu a filtrůPanasonic F-VXR90G-K bez předního panelu, nádobky a filtrůPanasonic F-VXR90G-K budova, pohled na filtry a nádobuPanasonic F-VXR90G-K nádoba na voduPanasonic F-VXR90G-K předfiltrPanasonic F-VXR90G-K HEPA filtrPanasonic F-VXR90G-K HEPA filtru, vnější stranaPanasonic F-VXR90G-K uhlíkový filtrČistička vzduchu Panasonic F-VXR90G-KPanasonic F-VXR90G-K pohled zbokuPanasonic F-VXR90G-K pohled zbokuPanasonic F-VXR90G-K pohled zbokuPanasonic F-VXR90G-K pohled zbokuPanasonic F-VXR90G-K bokPanasonic F-VXR90G-K bokPanasonic F-VXR90G-K bokPanasonic F-VXR90G-K bokPanasonic F-VXR90G-K pohled zepředuPanasonic F-VXR90G-K pohled zbokuPanasonic F-VXR90G-K pohled zbokuPanasonic F-VXR90G-K pohled na všechny filtry, budovaPanasonic F-VXR90G-K tácek na nádobuPanasonic F-VXR90G-K nádoba na voduPanasonic F-VXR90G-K pohled seshora, řídicí panel a displejPanasonic F-VXR90G-K ukazatel kvality vzduchu, dobrá kvalitaPanasonic F-VXR90G-K ukazatel kvality vzduchu, dobrá kvalitaPanasonic F-VXR90G-K ukazatel kvality vzduchu, mírná kvalitaPanasonic F-VXR90G-K ukazatel kvality vzduchu, špatná kvalitaFiltr HEPA pro Panasonic F-VXR90G-KUhlíkový filtr pro Panasonic F-VXR90G-KFiltr zvlhčovače pro Panasonic F-VXR90G-K
Čistička vzduchu Panasonic F-VXR90G-K

Panasonic F-VXR90G-K

Čistička vzduchu

Počet: -+

Cena: 21 499 Kč

Čistička vzduchu

Panasonic F-VXR90G-K

Cena: 21 499 Kč

 • Doporučená oblast místnostido 66 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza18-55 dB
 • Náklady na filtry 1360 Kč/rok
 • Náklady na energii 112 Kč/mc
 • Možnost navlhčování
 • možnost jonizace
 • Režim auto

Japonská technika

Záruka:2 roky (+ servis D2D)

dostepność - Velká dostupnost

Bezplatné doručení - 48 hodin

Čistička Panasonic F-VXR90G-K technologie NanoePanasonic F-VXR90G-K je nejsilnější čističkou vzduchu v nabídce japonského magnáta elektrospotřebičů. Model je schopen vyčistit vzduch plochy až 66 m2 velké, a to díky velké úrovni CADR 455 m3/h. Přístroj je také velmi účinným zvlhčovačem vybaveným objemnou 4,2-litrovou nádobou na vodu. V čističce je použitá 3D cirkulace vzduchu, která zajišťuje účinné vyčistění přizpůsobené druhu a množství nečistot.

 

Čistička Panasonic F-VXR90GK je perfektním řešením pro alergiky. Účinná a bezpečná ionizace Nanoe zajišťuje optimální množstvích iontů ve vzduchu a potlačuje většinu alergenů. Kromě toho čistička je velmi tichá (minimální hlučnost již od 18 dB) takže se bez problému osvědčí v dětském pokoji nebo ložnici. Navíc funkce Econavi generuje až 60% úspory energie (v nízkým režimu 6,8W). Čistička je vybavená kolečky s brzdou, které velmi usnadňují přemísťování přístroje.

 

Téměř 100% vyčištění vzduchu


 

Panasonic F-VXR90G-K pohled zboku

Čistička Panasonic F-VXR90G-K svou účinnost vděčí 3-stupňové filtraci. Díky použití předfiltru, HEPA a uhlíkového filtru, vzduch je téměř úplně zbavený nečistot. Nasátý vzduch je nejprve skrz předfiltr, který zachytává větší nečistoty. Předfiltr se nevyměňuje, jen pravidelně čistí.

 

Dalším krokem čištění je HEPA filtr třídy H13, podle odhadů výrobce filtr poslouží dokonce 10 let. Tento filtr neutralizuje ty nejmenší nečistoty ze vzduchu jako PM2.5. Vysoká třída klasa H13 zaručuje účinnost na úrovni nejméně 99,97%. Vlastnosti HEPA umožňují na odstranění ze vzduchu většiny alergenů a smogu.

 

Posledním filtrem čistícím vzduch je uhlíkový filtr, který pohlcuje nepříjemné zápachy, škodlivé plyny a těkavé organické látky. Podle údajů výrobce, životnost filtru osciluje na hranici 10 let. Indikátor použití filtrů zasvítí, když přijde čas filtr vyměnit. Díky tomu se nemusíte starat o to, kdy je nutné filtr vyměnit, přístroj si to hlídá sám.

 

Zvlhčování a technologie Nanoe


 

Panasonic F-VXR90G-K nenabízí pouze čištění vzduchu, ale také účinné navlhování a bezpečná, prozkoumaná ionizace. Použitý zde způsob odpařovacího zvlhčování je jednou z nejvíce ekologických způsobů. Odpařovaná je pouze voda, bez žádných chemických látek, kromě toho, tento způsob nezanechává na nábytku žádné skvrny ani bílé usazeniny.

 

Účinnost zvlhčování je 830 ml/h, díky tomu popisovaný model je jedním z nejvíce účinných zvlhčovačů pro domácí potřeby. Objemná 4,2-litrová nádoba na vodu je vybaven indikátorem naplnění vodou, který umožňuje zkontrolovat množství vody v nádobce aniž byste se museli podívat dovnitř. Pokud voda v nádobce dojde, indikátor naplnění upozorní, že je vodu nutné doplnit.

 

Za efektivní zvlhčování je zde zodpovědný filtr zvlhčovače, který spojuje suchý vzduch z vodou. Výrobce uvádí životnost tohoto filtru na 10 let. Nádoba je vybavená prostředky proti nárůstu hub a plísni ve filtru, a to zabraňuje vzniku nepříjemných zápachů z filtru.

 

Je důležitou věcí, že zvlhčování může fungovat úplně automaticky. Na výběr je zde vlhkost 40, 50 nebo 60% a po zvolení požadované úrovni, přístroj hlídá aby vzduch byl navlhčený podle nastavení. Je to možné díky snímači vlhkosti, který stále zkoumá úroveň vlhkosti v místnosti. Navíc, senzor zobrazuje odečty na předním displeji (rozsah 20 až 85%).

 

Zařízení je také vybaveno iontovou technologií Nanoe, která odstraňuje ze vzduchu bakterie, viry, alergeny a zastavuje růst plísně. Účinnost Nanoe dosahuje až 99,9%, co je vědecky dokázáno, a používání ionizace Nanoe je plně bezpečné. Poslední výzkumy a testy potvrdily, že ionty Nanoe mají také pozitivní vliv na pokožku. Pomáhají jí udržet navlhčenou, za co jsou rády osoby z dehydratací kůže.

 

Nanoe je malinkatým iontem otočeným částicemi vody. Částice Nanoe jsou mikroskopické velikosti (jedna miliardová kapky vody). Umožňuji jim to hluboko vniknout v látky a neutralizaci nepříjemných zápachů, kromě toho jsou schopny unést kolem 1000 krát více vlhkosti než průměrně používané záporné ionty. Ionizaci je možné vypnout, jinak ionty jsou vytvářené v každém režimu práce. Tabulka obsahuje účinnost technologie Nanoe*:

 

Čištění vzduchu
Viry a bakterie Plíseň Alergeny Pyly Nebezpečné látky
Odstranění: do 99,99%
Čas: 1-6h
Plocha: 1-45 m3
Odstranění: do 99,9%
Čas: 1-16h
Plocha: 23-45 m3
Odstranění: do 99,8%
Čas: 1-24 h
Plocha: 23-45 m3
Odstranění: do 100%
Čas: 8-24h
Plocha: 23 m3
Odstranění: do 99,9%
Čas: 16-24h
Plocha: 23 m3
Zápachy Efekt navlhčené kůže
Cigaretový kouř Odpadky (methylkaptan) Odpadky (trimethylamin) Pot
Čas: 2h
Plocha: 23 m3
Snížení: o 1,2
Čas: 1h
Plocha: 23 m3
Snížení: o 1,2
Čas: 1h
Plocha: 23 m3
Snížení: o 0,9
Čas: 6h
Plocha: 23 m3
Snížení: o 0,65
Čas: 28 dni
Plocha:
běžná domácnost

*údaje výrobce – ověřte detailní informace ohledně účinnosti technologie nanoe

 

Japonská technika a 5 snímačů


 

Panasonic F-VXR90G-K pohled na bok

V čističce Panasonic F-VXR90GK se nachází až 5 snímačů, které kromě měření kvality vzduchu a řízení automatického režimu, učí se zvykům použití a přizpůsobují práci čističky podle života uživatele. Vedle už zmíněného senzoru vlhkosti jsou zde také senzor zápachu (plynů), prachu, světla a pohybu.

 

Neobvykle chytrá funkce EcoNavi, dovede omezit spotřebu elektřiny až o 60% v porovnání s čističky bez této funkce. Poznává režim života uživatele a podle něj přizpůsobuje práci čističky. Pomocí snímače pohybu (je možné měnit jeho nastavení) přístroj zjistí že v místnosti někdo je a podle toho pracuje. Po zjištění aktivity automaticky se otevře horní kryt výstupu co zvyšuje účinnost čištění.

 

Použitá v čističce Panasonic F-VXR90G-K funkce EcoNavi funguje ve dvou krocích:

 • Režim snímaní po zjištění, že vzduch je čistý, pozastavuje práci čističky na 55 minut, potom se aktivuje na 5 minut a kontroluje stav vzduchu. V případě, že zjistí špinavý vzduch, zvyšuje rychlost otáček a vzduch vyčistí, pokud ale vzduch je pořád čistý, znovu se pozastaví. Důležitou roli zde hraje také snímač pohybu – pokud není zjištěný žádný pohyb, přístroj navíc vypne ukazatele.
 • Režim učení v průběhu práce ukládá informace o znečištění vzduchu a aktivuje čištění na 5 minut před jeho výskytem.

 

Dalším senzorem je snímač světla, z odečtů kterého čerpá informace režim automatického vypnutí. Čidlo snímá světlo a přizpůsobuje jas ukazatelů a rychlost ventilátoru.

 

Snímač zápachů a znečistění (je možné nastavit citlivost) kontroluje průtok vzduchu podle druhu znečištění. Jestli zjistí zápach nebo smog, přední výstup se otevře tak, že čistý vzduch bude poslaný do každého kouta místnosti. Pokud čidlo zjistí prach, vzduch bude foukat směrem k podlaze.

 

Čidlo znečistění kromě toho posílá svoje odečty do indikátora čistoty, který je umístěný v centrální části displeje. Čistota vzduchu se zobrazuje pomocí 3-barevné stupnice: modrá znamená čistý vzduch, fialová – lehce znečistěný, a červená velmi špinavý vzduch. Podle toho se také řídí automatický režim – ventilátor zrychluje a zpomaluje podle koncentrace nečistot ve vzduchu.

 

5 stupně filtrace


Stupně filtrace Panasonic F-VXR90G-K

 

 • 1. Předfiltr: zastavuje větší nečistoty jako pyly, vlasy, prach, srst aj.

 • 2. Filtr HEPA H13: zastavuje viry, bakterie, výtrusy hub, rostlinné pyly a mechanické nečistoty, jako PM2.5 a PM10 (hlavní složky smogu).

 • 3. Uhlíkový filtr: odstraňuje formaldehydy a jiné škodlivé látky a také nepříjemné zápachy.

 • 4. Filtr zvlhčovače: evaporační podložka zodpovědná za spojování vzduchu a vody.

 • 5. Ionizátor: technologie neutralizující viry, bakterie, plísně a alergeny.

Další funkce


 • Funkce navlhčování: automatické navlhčování

 • Technologie Nanoe: účinný boj s alergeny

 • 3 rychlosti ventilátoru: low/med/high

 • 5 snímačů: prachu, vlhkosti, zápachů, pohybu a světla

 • Nastavení citlivosti čidel: střední, vysoká a nízká

 • Kolečka s brzdou: usnadňují přemístění

 • Rukojeti na bocích: usnadňují přenášení

 • Kontrola vody v nádobce: Kontrola

 • Spot Air: bodový sloup vzduchu

 • Rodičovský zámek: uzamčení řídicího panelu

 • EcoNavi: snížení spotřeby elektřiny

 • Noční režim: komfortní podmínky pro sen

 • Indikátor opotřebování filtru: informace před dosažením opotřebování filtru

 • Indikátor naplnění nádoby na vodu: hláška v případě vyčerpaní vody

 • Indikátor vlhkosti: číselná hodnota

 • Timer: vypnutí po 2, 4 hodinách

 • Časovač: tichý chod a vypnutí po 8 hodinách

 • Indikátor znečištění: 3-barevná stupnice

Panasonic F-VXR90G-K rotační foto
Technické parametry čističky vzduchu Panasonic F-VXR90G-K
barva: Černá lesklá
rozměry: 636x398x297 mm
hmotnost: 11,5 kg
Spotřeba elektřiny/příkon*: 6.8, 12.5, 88 W
spotřeba elektřiny/příkon se zvlhčovačem*: 11.8, 18, 63 W
nádoba: 4,2 L
průtok vzduchu*: 66, 186, 522 m3/h
CADR*: do 455,2 m3/h
průtok vzduchu navlhčování*: 108, 216, 444 m3/h
navlhčení*: 300, 450, 830 ml/h
hlučnost*: 18/34/55 dB
hlučnost navlhčování*: 25/37/54 dB
Délka napájecí šňůry: 2 m
Doporučená pro plochu: do 66 m2
Odhad ročních nákladů na filtry: 1360 Kč

*záleží na rychlosti práce

 

  Stáhnout návod na použití

5/5

Velmi užitečný přístroj. Pomůže především těm, kteří mají alergii. Doporučuji!

Małgorzata

4/5

Skvělá čistička vzduchu. Snadné ovládání. Mám alergii a přístroj velmi polepšil mojí kvalitu dýchání, tím více v létě, když jsou rostlinné pyly. Zlepšení kvality vzduchu pocítili všichni doma.

Anna

4.8/5

Na základě 4 hodnoceníNa základě

Přidat vlastní názor o výrobku

Panasonic F-VXR90G-K

Panasonic F-VXR90G-K

Hodnocení výrobku:

Hodnocení

Jak celkově hodnotíte Výrobek?

povinné políčko

Vaše jméno nebo alias

Načítaní…

Děkujeme za váš názor!

Chyba serveru. Zkuste to později.

Filtry a příslušenství pro čistič Panasonic F-VXR90G-K

Filtr Panasonic F-ZXRP90Z

F-ZXRP90Z

Filtr HEPA H13 - do 10 let používání

Počet: -+

Cena: 2 999 Kč

Filtr Panasonic F-ZXFD70ZG

F-ZXRP90Z

Uhlíkový filtr (deodorizační) - do 10 let používání

Počet: -+

Cena: 1 799 Kč

Filtr Panasonic F-ZXKE90ZG

F-ZXKE90ZG

Filtr zvlhčovače - do 10 let používání

Počet: -+

Cena: 1 799 Kč

Záruka a vrácení zboží

Záruka a vrácení zboží

Na všechny výrobky se vztahuje záruka výrobce. Pokud se rozhodnete zboží vrátit, můžete do udělat do 30 dnů od datum dodání.

To vše pro vaše pohodlí a bezpečí.

Bezpečné nákupy, také na splátky

Mastercard Payu Visa

Používáme šifrovací protokoly SSL pro ochranu vašich osobních dat. Spolupracujeme pouze s ověřenými zprostředkovateli plateb a bankami. Získejte čistý vzduch ve výhodných splátkách.

Expresní, bezplatná doprava

Expresní, bezplatná doprav

Pro objednávky nad 1999 Kč a platbě převodem nebo dobírkou – doprava zboží kurýrem vždy 0 Kč – zásilky většinou odesíláme ve stejný den. Můžete zvolit několik možností dopravy.

Kontakt a podpora

Infolinka: 228 880 259

Stáhněte si aplikaci monitorující vzduch

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
Polsko
VAT PL 6282266484

Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů
Inforumjeme, že pro realizaci služeb dostupných v našem obchodě, optimalizaci obsahu a přizpůsobení obchodu vašim požadavkům, použiváme informace poskytnuté prostřednictvím souborů cookies, které jsou uloženy na zařízení konečného uživatele. Soubory cookies můžete prohlížet v nastavení vašeho internetového prohlížeče. Další využití stránek internetového obchodu, bez změny nastavení prohlížeče znamená, že souhlasítě z využitím souborů cookies. Více informací je poskytnuto v politice ochrany osobních údajů obchodu.