Sharp KC-D40EUW

Čistička vzduchu

Sharp KC-D40EUW

Cena: 11 480 Kč

 • Doporučená oblast místnostido 26 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza23-47 dB
 • Náklady na filtry 1900 Kč/rok
 • Náklady na energii 35 Kč/mc
 • Možnost navlhčování
 • možnost jonizace
 • Režim auto

Japonská technika

Záruka:2 roky (+ servis D2D)

dostepność - Momentálně nedostupný

Bezplatné doručení - 48 hodin

Informovat, když výrobek bude dostupný

Technologie Plasmacluster v SharpSharp KC-D40EUW je základní model z nejnovější řady výrobků. Činnost přístroje spočívá v mechanické filtraci vzduchu, která ve spojení s technologií Plasmacluster působící na dálku poskytuje znamenitý výsledek čištění vzduchu. Skvěle se hodí do středně velkých místností a při velmi tichém chodu (od 23 dB) jí můžete používat i v ložnicích nebo pracovnách. Díky funkci odpařovacího zvlhčování řízené precizními čidly teploty a vlhkosti a díky vlastnostem filtru HEPA H13 je to zařízení doporučované alergikům. V naší nabídce je k dispozici také černá verze této čističky vzduchu. 

Plasmacluster – patentovaná technologie


 

U modelu KC-D40EUW je použita výjimečná technologie ionizace. Plasmacluster je revoluční způsob očisťování vzduchu, kdy se do okolí uvolňují shluky záporných a kladných iontů. Plasmacluster poskytuje rovnovážné množství kladných a záporných aeroiontů, stejně jako v přírodě. Ionty se ve vzduchu hned přichytí k povrchu virů, zárodků plísní a alergenů. Na jejich povrchu tvoří hydroxylové radikály, které mění strukturu jejich bílkovin a deaktivují je. Účinnost proti virům dosahuje 99,9 %, což prokazují mnohé výzkumy. Navíc tato technologie zajišťuje doplňkovou ochranu pokožce tím, že se na ní vytvoří ochranná vrstvička vody. U celé řady KC-D byl použit nejvýkonnější generátor Plasmacluster High Density 7000.

 

Co je nového v řadě KC-D?


Nové funkce u přístroje Sharp KC-D40EUW

 

Čistička vzduchu byla vybavena automaticky zavíraným krytem vývodu vzduchu, který také směruje proud vyčištěného vzduchu. Vývod vzduchu se po vypnutí přístroje uzavírá, aby se uvnitř neusazoval prach. Další novinkou je nový režim Advanced Auto, který zvyšuje citlivost čističky vzduchu na znečištění. U tohoto režimu začne Sharp KC-D40EU po překročení 70% vlhkosti pracovat na maximální otáčky s intenzivní ionizací a bude tak působit proti rozmnožování plísní.

 

Novinkou je také časový programátor, který scházel u předchůdce. Nyní můžete naprogramovat činnost zařízení na určitý čas. Lze nastavit zapnutí za 2, 4, 6, 8, 10, 12 nebo 14 hodin a automatické vypnutí po 1, 2, 4 nebo 8 hodinách.

 

Přístroj s novou konstrukcí vývodu má reálně vyšší výkon, a to díky lepšímu využití Coandova efektu. Byl přidán druhý vývod vzduchu, který směřuje do místnosti pod úhlem 20° a stabilizuje hlavní proud vzduchu, který obtéká místnost v cyklu zeď-strop-zeď-podlaha. Nečistoty se lépe zahánějí k zemi a pak je zachytávají filtry.

 

Objevila se rovněž kolečka s brzdou. Nová nádržka na vodu se dá postavit svisle a má velký otvor na naplňování, což usnadňuje vhazování kostek ledu, když budete chtít využít funkci odpařovací klimatizace.

 

Pohodlí a intuitivní ovládání


 

Přístroj Sharp KC-D40EUW je vybaven řadou funkcí, které usnadňují používání. Bez problému lze přístroj přemisťovat mezi ložnicí a obývákem, je lehký a má kolečka. Čidla prachu, teploty a vlhkosti umožňují precizní činnost čističky v režimech AUTO. Přístroj může pracovat ve více režimech: samotné čištění, čištění se zvlhčováním a v obou režimech můžete také zapnout nebo vypnout ionizaci. Za zmínku stojí i rodičovský zámek a automatický restart přístroje v případě přerušení dodávky elektrického proudu.

 

Pět filtračních stupňů u čističky vzduchu Sharp KC-D40EUW


Filtrační stupně Sharp KC-D40EUW

 

 

 • 1. Pre-filtr zachytává větší nečistoty jako srst, prach, drobečky atp.
   
  2. Uhlíkový filtr: odstraňuje ze vzduchu těkavé látky, mj. benzen, formaldehyd, xylen, benzo[a]pyren a nepříjemné zápachy. Hmotnost uhlí činí 170 g (asi 340 000 m2 aktivní plochy).
   
  3. Filtr HEPA H13: zachytává přinejmenším 99,97 % mechanických nečistot, včetně polétavého prachu PM2,5, zárodky plísní, bakterie a většinu virů. Po rozložení filtr dosahuje plochy dokonce 1 m2.
   
  4. Filtr zvlhčovače: navíc zabezpečení před rozmnožováním mikroorganismů. Zachytává usazeniny, vylučují se na něm z vody soli a mikroorganismy. Je to zároveň i odpařovací rohož sloužící ke zvlhčování vzduchu.
   
  5. Ionizátor Plasmacluster: iontová technologie, díky níž se zbavíme virů a dalších drobných částic o velikosti dokonce i 0,01 mikronu.

 

 

Další funkce


 • Plasmacluster: bezpečná ionizace vzduchu (lze vypnout).

 • Automatický režim: tři módy AUTO a plynulá regulace otáček.

 • Autonomní čistička vzduchu: přístroj může pracovat bez vody.

 • Indikátor kvality vzduchu: informace o aktuálním stavu vzduchu.

 • Indikátor údržby filtrů: informace, zda je třeba filtry vyčistit.

 • Přepravní kolečka: pohodlné přemisťování zařízení.

 • Rodičovský zámek: pohodlný způsob uzamčení ovládání.

 • Tři čidla: prachu, teploty a vlhkosti.

 • Indikátor nedostatku vody a zvlhčování: přehledné informace o činnosti zvlhčovače.

 • Tři režimy manuální činnosti: vysoký, střední a tichý (vhodný na noc).

 • Funkce Advanced Auto: intenzivní boj se smogem a alergeny.

 • Automatická clona vývodu vzduchu: na ochranu filtrů od strany vývodu vzduchu.

 • TIMER: definujete čas spuštění a vypnutí přístroje.

 

Animace otáčení Sharp KC-D40EU
Technické parametry
barva: bílá
rozměry: 399 × 230 × 615 mm
hmotnost: 7,9 kg
příkon*: 5, 12, 25 W
příkon se zvlhčováním*: 7, 14, 19 W
nádržka: 2,5 l
proudění vzduchu*: 60, 144, 216 m3/h
zvlhčování*: 190, 370, 440 ml/h
hlučnost*: 23, 37, 47 dB
hlučnost se zvlhčováním*: 23, 37, 43 dB
délka přívodní šňůry: 2 m
doporučuje se na plochy: do 26 m2
odhad ročních nákladů na filtry: 1900 Kč

*1, 2, 3 rychlost

 

  Návod k použití ke stažení

3/5

Přístroj ukazuje zeleně, že vzduch je čistý - okna mám otevřené a normy jsou překročeny 150%. Nastavení vyšší citlivosti nic nemění. Mám pocit že čidlo je patou tohoto přístroje. Když přenáším čističku do jiné místnosti, tak se kalibruje na 150% normy, takže nečistí. Byly přidané kolečka, ale k čemu to je když je zde špatná kalibrace? Ruční nastavovaní prostě štve. Nevidím důvod k čemu jsou zde dva režimy auto. Kromě toho, je všechno v pořádku, je cítit rozdíl v kvalitě vzduchu, je čistý, chladnější a bystřejší, přístroj určitě funguje. Je slyšet pouze tichoučký ionizátor. Je trochu škoda, že není možné nastavit požadovanou úroveň vlhkosti ale je naprogramovaná, ale to je už maličkost. Investice do filtrů se vyplatila, změny jsou viditelné, nevím jestli to je nejlepší volba z ohledu na nedostatky automatického režimu.

Marek

Odpověď
Děkujeme za hodnocení :) podle nás v této ceně je to nejlepší volba s navlhčování – má samozřejmě svoje nedostatky, jako skoro každá čistička. Na blogu nejdete článek ohledně kalibrace čidla kvality vzduchu v čističkách Sharp, kde píšeme, jak jí provést a proč výrobce to takto vymyslel. S pozdravem!

3/5

Čistička zakoupená před týdnem. Z manuálu a z názorů vyplývá, že čistička má čidlo pylů. Podle měřicí stanice ecolife, odečty jsou pětkrát vyšší než normy, a čistička celou dobu hlásí skvělou kvalitu vzduchu - při zapnutém automatickém režimu. Postupoval jsem podle návodu a kalibroval čidlo, ale to nic nezměnilo. Samozřejmě pokud nastavím čističku ručně tak je cítit že vzduch se očisťuje, ale asi to není vono co jsem čekal.

Mariusz

Odpověď
Kromě kalibrace citlivosti senzorů důležitější je jejich kalibrace v čistým vzduchu. Není to popsáno v manuálu – je zde pouze “pokud čistička při znečistěném vzduchu signalizuje čistý vzduch, to znamená, že byla zapnutá ve špinavým vzduchu, je nutné čističku resetovat“. Co to znamená? Sharp hned po zapojení provádí kalibraci čidel, a nastavuje referenční (výchozí) úroveň pylových nečistot. Díky tomu, i když po několika letech, čidla jsou znečistěná, přístroj dovede detekovat pyly. Pokud bude přístroj poprvé zapnutý v místě, kde je značné znečistění, bude si „myslet“ že znečistění je na čidlech a nastaví vyšší úrovně od kterých začne reagovat. Vyčistěte tedy prosím vzduch při zavřených oknech, potem vypněte čističku na minutu ze zásuvky a zapněte znovu. Mělo by to pomoc. S pozdravem!

3.9/5

Na základě 11 hodnoceníNa základě

Přidat vlastní názor o výrobku

Sharp KC-D40EUW

Sharp KC-D40EUW

Hodnocení výrobku:

Hodnocení

Jak celkově hodnotíte Výrobek?

povinné políčko

Vaše jméno nebo alias

Načítaní…

Děkujeme za váš názor!

Chyba serveru. Zkuste to později.

Filtry a příslušenství pro čistič Sharp KC-D40EUW

Sharp FZ-D40HFE

FZ-D40HFE

Filtr HEPA — do 10 let používání

Počet: -+

Cena: 2 999 Kč

Sharp FZ-D40DFE

FZ-D40DFE

Uhlíkový filtr (deodorizační) — do 10 let používání

Počet: -+

Cena: 1 299 Kč

Filtr zvlhčovače FZ-A61MFR

FZ-A61MFR

Filtr do navhlčovače Sharp řady KC-A a serie KC-D - do 10 let používání.

Počet: -+

Cena: 1 799 Kč

Záruka a vrácení zboží

Záruka a vrácení zboží

Na všechny výrobky se vztahuje záruka výrobce. Pokud se rozhodnete zboží vrátit, můžete do udělat do 30 dnů od datum dodání.

To vše pro vaše pohodlí a bezpečí.

Bezpečné nákupy, také na splátky

Mastercard Payu Visa

Používáme šifrovací protokoly SSL pro ochranu vašich osobních dat. Spolupracujeme pouze s ověřenými zprostředkovateli plateb a bankami. Získejte čistý vzduch ve výhodných splátkách.

Expresní, bezplatná doprava

Expresní, bezplatná doprav

Pro objednávky nad 1999 Kč a platbě převodem nebo dobírkou – doprava zboží kurýrem vždy 0 Kč – zásilky většinou odesíláme ve stejný den. Můžete zvolit několik možností dopravy.

Kontakt a podpora

Infolinka: 228 880 259

Stáhněte si aplikaci monitorující vzduch

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
Polsko
VAT PL 6282266484

Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů
Inforumjeme, že pro realizaci služeb dostupných v našem obchodě, optimalizaci obsahu a přizpůsobení obchodu vašim požadavkům, použiváme informace poskytnuté prostřednictvím souborů cookies, které jsou uloženy na zařízení konečného uživatele. Soubory cookies můžete prohlížet v nastavení vašeho internetového prohlížeče. Další využití stránek internetového obchodu, bez změny nastavení prohlížeče znamená, že souhlasítě z využitím souborů cookies. Více informací je poskytnuto v politice ochrany osobních údajů obchodu.