Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUWSharp KC-G50EUW widok z przoduSharp KC-G50EUW widok z bokuSharp KC-G50EUW widok z bokuSharp KC-G50EUW panel tylni, filtr wstępnySharp KC-G50EUW widok z góry, otwarty górny wylot powietrzaSharp KC-G50EUW widok z góry, inne ujęcieSharp KC-G50EUW otwarte obydwa wyloty powietrzaSharp KC-G50EUW wyświetlacz podczas pracySharp KC-G50EUW obsługa paneluSharp KC-G50EUW obsługa panelu z bliskaSharp KC-G50EUW kółko z blokadąSharp KC-G50EUW uchwyt, czujnik wewnętrznySharp KC-G50EUW przekrój, widok na wszystkie filtrySharp KC-G50EUW filtr wstępny, pod nim węglowyFiltr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowymFiltr HEPA H13Sharp KC-G50EUW zbiornik na wodę

Čistička vzduchu

Sharp KC-G50EUW

Cena: 15 159 Kč

 • Doporučená oblast místnostido 38 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-52 dB
 • Náklady na filtry 1550 Kč/rok
 • Náklady na energii 41 Kč/mc
 • Čidla PM2.5 a POL
 • Možnost navlhčování
 • možnost jonizace
 • Režim auto

Japonská technika

Záruka:2 roky (+ servis D2D)

dostepność - Momentálně nedostupný

Bezplatné doručení - 48 hodin

Informovat, když výrobek bude dostupný

Sharp chytrá práce čističky

Čistička vzduchu Sharp KC-G50EUW je špičkový model nové rodiny vybavený neobyčejně inovativním a inteligentním automatickým režimem. Přístroj se může používat také k efektivnímu odpařovacímu zvlhčování (450 ml/h) a přes svou velkou výkonnost (průtok vzduchu do 306 m3/h) zaručuje tichý chod (19 dB při nejnižších otáčkách).

 

Popisovaný model je úsporný a spokojí se v průmětu s nepatrnými 14 W! Použití vynikajícího filtračního systému a patentované technologie Plasmacluster garantuje téměř 100% čistý vzduch. Dlouhá životnost filtrů dosahující až 10 let (předfiltr se nevyměňuje, pouze se z něj pravidelně odstraňuje prach) znamená, že provoz přístroje je levný. Za zmínku také stojí to, že čistička vzduchu zabírá málo místa (904 cm2) a celá je uzavřena do vysoce kvalitního matného pláště.

 

Plasmacluster – konec s viry


 

Sharp KC-G50EUW pohled na horní část

Plasmacluster je čím dál známější. Není divu, tato patentovaná, zcela bezpečná ionizační technologie dokonale zvládá téměř všechny inhalační alergeny a viry, neutralizuje je s účinností na úrovni dokonce až 99,9 %. Ionizátor generuje vhodné množství neobyčejně stabilních kladných a záporných iontů. Když se kladné a záporné ionty setkají na povrchu viru nebo alergenu, tak na něm vytvářejí hydroxylový radikál, jenž vir nebo alergen deaktivuje. Sharp KC-G50EU-W má mimořádně výkonný generátor Plasmacluster HIGH DENSITY 7000.

 

Novinkou je mód Plasmacluster Spot, který odstraňuje zápachy, bakterie a viry z různých předmětů, jako jsou košile, polštáře, lyžařské boty nebo motocyklové přilby. Spočívá v bodové emisi největší možné „dávky“ iontů (před přístroj), která je asi 10krát vyšší než u běžných čističek (dokonce až 70 000 iontů na cm3)! Zbavíte se nepříjemných zápachů – cigaretového kouře, potu, zvířecích a kuchyňských zápachů atp. V tomto módu vzduch proudí pouze z předního otvoru, přitom hlavní (horní) zůstává uzavřený. Úhel foukání můžeme ručně nastavit v rozsahu 20° nahoru a 20° dolů, můžete tedy nastavit foukání přesně tak, jak potřebujete (např. na koberec, kde předtím byla zvířata nebo na závěsy načichlé cigaretovým kouřem). Během práce v tomto módu bude vysílán silný proud iontů po dobu 8 hodin a po ukončení této operace se čistička vrátí do předchozího pracovního módu.

Plasmacluster Spot – doba nutná pro odtranění zápachů a bakterií z látek*:

Zápachy:

Bakterie:

Cigarety
cca 30 minut

Domácí zvířata
cca 6 hodin

Uschlé oblečení
cca 3 hodiny

Pot
cca 6 hodin

Vaření
cca 2 hodiny

Bakterie
cca 8 hodin

*optimální časy pro vzdálenost asi 70 cm od podlahy a 50 cm od vývodu vzduchu

 

Šest čidel


 

Jak neobyčejně chytrým přístrojem je KC-G50, dokazuje 6 čidel, které stále sledují podmínky v místnosti. Navíc lze jedním dotykem nastavit inteligentní automatický režim.

 

Přístroj bude na základě neustálého měření upravovat tempo čističky vzduchu podle podmínek v místnosti. Čidlo PM2,5 a prachu (s regulací citlivosti) po detekci nějakého znečištění ve vzduchu (polétavý prach PM2,5, cigaretový kouř, běžný prach, roztoči a jejich exkrementy, výtrusy plísní, pyl) přepne čističku vzduchu na nejvyšší rychlost a nečistoty účinně odstraní. Toto čidlo se nachází v zadní části přístroje. Je okryté filtrem, který lze snadno sejmout, aby se dal umýt.

 

Čidlo teploty měří teplotu a stará se o ideální úroveň vlhkosti vzduchu (do 18 °C – 65 %, 18-24 °C – 60 %, na 24 °C – 55 %). Překročí-li vlhkost vzduchu hranici 80 %, pak přístroj díky čidlu vlhkosti zvýší množství iontů ve vzduchu a zamezí tak rozmnožování plísní.

 

Pachové čidlo detekuje nežádoucí zápachy (tabák, kosmetika, alkohol, prostředky v aerosolu atp.) a přepíná přístroj na nejvyšší rychlost, aby je odstranil.

 

Novinkou je světelné čidlo a pohybové čidlo. Když se v místnosti zhasne, tak první čidlo přepne přístroj do módu sleep, a nastaví ideální podmínky pro spánek. Druhé pak v případě že nezjistí žádný pohyb v místnosti (dosah délka 2m, výška 1,6 m a do šířky vlevo-vpravo 2,3 m) přepíná přístroj do minimální intenzity foukání, aby se snížila spotřeba energie. Činnost pohybového čidla lze vypnout.

 

Novinka! Zdokonalené filtry


 

Sharp KC-G50EUW pohled na horní část

Do čističky KCG-G50EU-W byly vloženy nové a vylepšené filtry. Změnil se předfiltr, uhlíkový filtr a filtr zvlhčovače. Filtr HEPA H13 zůstal nezměněný, tedy vysoká účinnost, na úrovni zachytávání nejméně 99,97% nečistot, se také nezměnila. Za zmínku stojí velká plocha HEPA filtru, která zde činí až 1 m2.

 

Vstupní filtr dostal novou, hustší mřížku, které je nyní schopna zadržet ještě menší prachové částice s rozměrem dokonce 240 mikronů. Tento filtr je zároveň zadním panelem, kudy do přístroje proudí vzduch. Filtr zvlhčovače je nyní odolnější a lze jej mýt ručně, takže je mnohem snazší ho udržovat čistý.

 

Největší změny absolvoval filtr s aktivním uhlím, ke kterému byl přidán neorganický sorbent. Silikagel (SiO2) zachycuje oxidy dusíku (NOx) a síry (SOx). Tyto oxidy se vyskytují hlavně ve velkých městech, kde je velmi intenzivní silniční provoz a auta mohou být významným zdrojem znečištění vzduchu. Zápachy se rozkládají na menší částice, které jsou pak lépe pohlcovány. Díky použití SiO2 se absorpce zvýšila až trojnásobně.

 

Dobrá volba


 

Vývojáři vybavili model řadou novátorských řešení, díky nimž je koupě čističky vzduchu dobrou volbou. Časový programátor, který scházel u řady KC-A, dovoluje naprogramovat činnost (zapnutí za 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14 h a vypnutí po 1, 2, 4, 8 h). Tři manuální režimy slouží k úpravě rychlosti ventilátoru podle našich potřeb a chytrý displej pomocí 7 barev nás informuje o aktuální míře znečištění vzduchu. Barvy jsou v rozsahu od modré, která znamená čistý vzduch, až po červenou znamenající silně znečištěný vzduch.

 

V tomto okamžiku stojí za to se zmínit, že se displej vyznačuje krásnou stříbrnou barvou poskytující efekt zrcadlového odrazu a byl vybaveny funkcí ztemňování, která se uplatní zejména v noci. Z displeje zjistíte nejen aktuální teplotu a vlhkost, čas na časovači, ale také aktuální spotřebu energie podle právě probíhajícího programu! Displej má zvláštní indikátory pro částice PM2,5, prach, pohyb a zápach.

 

Čistička vzduchu je vybavena kolečky s brzdami a šikovné držadlo, což usnadňuje přemisťování. Přístroj má 2 vývody čistého vzduchu: horní (řízený automaticky) a dříve zmiňovaný přední (nastavovaný ručně a umožňující nastavit úhel sklonu foukání v rozsahu 40°). A má také funkci Plasmacluster Spot. Funkce auto restart zaručuje obnovení činnosti čističky vzduchu v případě přerušení dodávky proudu nebo vypnutí zařízení. Navíc bude činnost probíhat s předchozím nastavením.

 

Nezapomnělo se ani na alergiky, kterým se tento model doporučuje. Díky HEPA filtru, zvlhčování a funkci pollen detekující a výkonněji odstraňující pyly, se zbavíte většiny alergenů ze vzduchu.

 

Během módu SLEEP přístroj pracuje tiše a rychlost ventilátoru se automaticky přepíná podle intenzity znečištění ve vzduchu. Je-li zvolena možnost automatického řízení podsvícení, pak se automaticky vypíná displej na předním panelu, indikátor čistoty a dioda LED. Tato funkce se hodí zejména v noci protože zaručí komfortní spánek.

 

Když do studené vody přidáte kostky ledu, tak proměníte čističku v odpařovací klimatizaci. Díky tomu snížíte teplotu v místnosti. Nádržka na vodu s obsahem 2,5 litru se snadno naplňuje a čistí. Čistička vzduchu má kolečka s brzdou a šikovné držadlo, což usnadňuje přemisťování.

Pět filtračních stupňů


Filtrace u přístroje Sharp KC- G50EUW

 

 

 • 1. Předfiltr: zachytává větší nečistoty (drobečky, srst, prach, vlasy atp.). Filtr se nevyměňuje, údržba spočívá jen v občasném odstranění prachu.
   
  2. Filtr s aktivním uhlím a silikagelem: pohlcuje nepříjemné zápachy (např. cigaretový, zvířecí zápach, odér odpadků) a těkavé látky (benzen, formaldehyd, xylen, benzo[a]pyren).
   
  3. Filtr HEPA H13: zachytává viry, bakterie, výtrusy plísní a mechanické nečistoty, mimo jiné PM2,5 a PM10 (hlavní složky smogu). Jeho účinnost činí nejméně 99,97 %.
   
  4. Filtr zvlhčovače: zachytává usazeniny a zároveň to je odpařovací podložka, která slouží ke zvlhčování vzduchu.
   
  5. Ionizátor Plasmacluster: vynikající ionizační technologie, která umožňuje zbavit se všech částic o velikosti dokonce i 0,01 mikronu.

 

Další funkce


 • Funkce zvlhčování: výkonné zvlhčování vzduchu (450 ml/h).

 • Autonomní čistička vzduchu: může fungovat také jen jako čistička vzduchu.

 • Zvlhčovací mechanismus: otočná struktura.

 • Plasmacluster: dokonalá ionizace vzduchu.

 • Tři manuální režimy: max, med, low (vhodný na noc do ložnice).

 • Automatický režim: 6 čidel zajišťuje ideální pracovní rychlost.

 • Indikátor znečištění vzduchu: sedmibarevná stupnice.

 • Rodičovský zámek: chrání panel před změnou pracovního režimu.

 • Auto Restart: spustí čističku ve stejném nastavení po obnovení napájení.

 • Clean Ion Shower: režim intenzivní ionizace po dobu 60 minut.

 • Indikátor údržby filtru: informace o zanesení filtru.

 • Regulace citlivosti čidla: nastavení citlivosti čidla.

 • Zvuková výstraha: aktivuje se když je nádržka na vodu prázdná,

 • Režim pyl: deset minut bleskového zbavování se nečistot.

 • Air Outlet LED: podsvícení vývodu vzduchu.

Sharp KC-G50EUW zepředu
Technické parametry
barva: bílá
rozměry: 262 × 345 × 631 mm
hmotnost: 9,2 kg
příkon*: 5, 26, 53 W
příkon se zvlhčováním*: 6,5, 14, 33 W
nádržka: 2,5 l
proudění vzduchu*: 60, 180, 306 m3/h
zvlhčování*: 150, 300, 450 ml/h
hlučnost*: 19, 47, 52 dB
hlučnost se zvlhčováním*: 20, 40, 46 dB
délka přívodní šňůry: 2 m
doporučuje se na plochy: do 38 m2
odhad ročních nákladů na filtry: 1550 Kč

*1, 2, 3 rychlost

 

  Návod k použití ke stažení

5/5

Není možná dokonalý, možná čidlo PM2.5 by mohlo být citlivější ale lepší čističku s funkcí zvlhčování než Sharp KC-G neseženete.

Bartosz

5/5

Prozatím jsem víc než spokojený. Stav kůže se výrazně lepšil u mě a u dcery, skončili opakující se infekce horních dýchacích cest a spíme mnohém lépe. Varuju jen, že je to návykové, teď si nepředstavuji dýchat jiným než filtrovaným a ionizovaným vzduchem.

Andriej

4.1/5

Na základě 11 hodnoceníNa základě

Přidat vlastní názor o výrobku

Sharp KC-G50EUW

Sharp KC-G50EUW

Hodnocení výrobku:

Hodnocení

Jak celkově hodnotíte Výrobek?

povinné políčko

Vaše jméno nebo alias

Načítaní…

Děkujeme za váš názor!

Chyba serveru. Zkuste to později.

Filtry a příslušenství pro čistič Sharp KC-G50EUW

Sharp FZ-D40HFE

FZ-D40HFE

Filtr HEPA — do 10 let používání

Počet: -+

Cena: 2 999 Kč

Filtr FZ-G40DFE

FZ-G40DFE

Filtr s aktivním uhlím a silikagel — do 10 let používání

Počet: -+

Cena: 1 590 Kč

Sharp FZ-G60MFE

FZ-G60MFE

Filtr zvlhčovače pro Sharp KC-G - do 10 let používání

Počet: -+

Cena: 1 590 Kč

Záruka a vrácení zboží

Záruka a vrácení zboží

Na všechny výrobky se vztahuje záruka výrobce. Pokud se rozhodnete zboží vrátit, můžete do udělat do 30 dnů od datum dodání.

To vše pro vaše pohodlí a bezpečí.

Bezpečné nákupy, také na splátky

Mastercard Payu Visa

Používáme šifrovací protokoly SSL pro ochranu vašich osobních dat. Spolupracujeme pouze s ověřenými zprostředkovateli plateb a bankami. Získejte čistý vzduch ve výhodných splátkách.

Expresní, bezplatná doprava

Expresní, bezplatná doprav

Pro objednávky nad 1999 Kč a platbě převodem nebo dobírkou – doprava zboží kurýrem vždy 0 Kč – zásilky většinou odesíláme ve stejný den. Můžete zvolit několik možností dopravy.

Kontakt a podpora

Infolinka: 228 880 259

Stáhněte si aplikaci monitorující vzduch

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
Polsko
VAT PL 6282266484

Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů
Inforumjeme, že pro realizaci služeb dostupných v našem obchodě, optimalizaci obsahu a přizpůsobení obchodu vašim požadavkům, použiváme informace poskytnuté prostřednictvím souborů cookies, které jsou uloženy na zařízení konečného uživatele. Soubory cookies můžete prohlížet v nastavení vašeho internetového prohlížeče. Další využití stránek internetového obchodu, bez změny nastavení prohlížeče znamená, že souhlasítě z využitím souborů cookies. Více informací je poskytnuto v politice ochrany osobních údajů obchodu.