Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G60EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G60EUWSharp KC-G60EUW widok z przoduSharp KC-G60EUW przód z prawej stronySharp KC-G60EUW przód z lewej stronySharp KC-G60EUW widok tył, fitr wstępnySharp KC-G60EUW widok tyłSharp KC-G60EUW widok tył, inne ujęcieSharp KC-G60EUW panel sterowania, górny wlot powietrzaSharp KC-G60EUW obsługa panelu sterowaniaSharp KC-G60EUW uchwyt, czujnik wewnętrznySharp KC-G60EUW blokada kółekSharp KC-G60EUW kółko z blokadąSharp KC-G60EUW filtracja, przekrójSharp KC-G60EUW filtr wstępny, pod nim węglowyFiltr HEPA H13 w Sharp KC-G60EUWOczyszczacz Sharp KC-G60EUW filtr HEPA (zbliżenie)Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym

Čistička vzduchu

Sharp KC-G60EUW

Cena: 18 199 Kč

 • Doporučená oblast místnostido 50 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza24-53 dB
 • Náklady na filtry 1750 Kč/rok
 • Náklady na energii 101 Kč/mc
 • Čidla PM2.5 a POL
 • Možnost navlhčování
 • možnost jonizace
 • Režim auto

Japonská technika

Záruka:2 roky (+ servis D2D)

dostepność - Momentálně nedostupný

Bezplatné doručení - 48 hodin

Informovat, když výrobek bude dostupný

Sharp chytrý automatický režimSharp KC-G60EUW je nejvýkonnější čistička vzduchu v nabídce asijského giganta. Vysoká účinnost (průtok vzduchu až 408 m3/h) umožňuje používat přístroj ve velkých místnostech s plochou až 50 m2. Model se také může pochlubit efektivním zvlhčováním (630 ml/h) a velkou třílitrovou nádrží na vodu.

 

Nízký příkon (od 24 W), tichý chod (od 24 dB), technologie Plasmacluster, skvělý systém mechanické filtrace, vysoce kvalitní matný plášť, mnohé doplňkové funkce a použití chytré automatické práce způsobují, že čistička ve své třídě nemá konkurenci. Seznamte se s dokonalou zbraní na znečištěný a suchý vzduch.

 

Inteligentní automatický režim


Sharp KC-G60EUW pohled z boku

 

Sharp KC-G60EUW je vybaven 6 čidly, díky tomu po aktivaci chytrého režimu práce přístroj se ideálně přizpůsobuje podmínkám:

 

 • Čidlo PM2,5 a prachu (s regulací citlivosti): pokud objeví ve vzduchu zvýšenou koncentraci znečištění (polétavého prachu PM2,5, cigaretového kouře, běžného prachu, roztočů a jejich exkrementů, vláken plísní, pylu), tak přechází na nejvyšší výkon ventilátoru a znečištění neutralizuje. Čidlo se nachází v zadní části přístroje. Čidlo je chráněno filtrem, který lze snadno sejmout, aby se dal umýt.

 • Pachové čidlo: detekuje zápachy (cigaretový kouř, kosmetika, alkohol atp.) i těkavé organické látky, aby je pak rychle ze vzduchu odstranil.

 • Teplotní čidlo: upravuje optimální vlhkost vzduchu v místnosti (do 18 °C – 65 %, 18-24 °C – 60 %, na 24 °C – 55 %).

 • Čidlo vlhkosti: když zjistí vlhkost přes 80 %, zvýší hustotu iontů Plasmacluster, pro znemožnění rozmnožování plísní.

 • Světelné čidlo: detekuje vypnutí světla v místnosti a přechází do módu SLEEP, aby čistička nepracovala na příliš hlučné otáčky.

 • Pohybové čidlo: v případě že čidlo nezachytí žádný pohyb v místnosti (dosah délka 2m, výška 1,6 m a do šířky vlevo-vpravo 2,3 m) přepíná přístroj do minimální intenzity foukání, aby se snížila spotřeba energie. Činnost pohybového čidla lze vypnout.

 

Ještě lepší filtrace vzduchu


 

Čistička vzduchu KC-G60EUW má nový a zdokonalený vstupní filtr, uhlíkový filtr a filtr zvlhčovače. Vstupní filtr dostal novou, hustší mřížku, která je schopna zadržet menší prachové částice s rozměrem dokonce 240 mikronů. Tento filtr je zároveň zadním panelem, kudy do přístroje proudí vzduch. Filtr zvlhčovače je nyní odolnější a lze jej mýt ručně, takže je mnohem snazší ho udržovat v čistotě.

 

Přidáním uhlíkovému filtru, neorganický sorbent, se zvýšila jeho efektivita (SiO2). Silikagel zachytává oxidy dusíku (NOx) a síry (SOx). Ty se vyskytují zejména v oblastech s intenzivním provozem motorových vozidel (velká města) a mohou být významným zdrojem znečištěného vzduchu. Zápachy se rozkládají na menší částice, které jsou pak lépe pohlcovány. Díky takovému řešení se dosáhlo dokonce trojnásobné absorpce (pohlcování) filtrem. Filtr HEPA H13 se nezměnil a stále vykazuje svou vysokou účinnost při odstraňování nečistot na úrovni 99,97 %. Plocha HEPA filtru po rozložení dosahuje až 1,2 m2.

 

Ideální iontová technologie


 

Plasmacluster je ionizační technologie, která nemohla u popisované čističky vzduchu chybět. Interiér domova s kladnými a zápornými ionty v příslušné koncentraci poskytuje vzduch zbavený 99,9 % virů a alergenů. Mnohé výzkumy a ocenění dokazují vysokou účinnost technologie a u tohoto přístroje byl použit ten nejvýkonnější generátor HIGH DENSITY 7000.

 

Novinkou je zde použití režimu Plasmacluster Spot, který po zapnutí vypouští velkou dávku iontů předním vývodem vzduchu směrem k zemi. Hustota iontů během tohoto režimu je asi desetkrát vyšší než normálně! Díky této funkci se zbavíme zápachů z látek (pohovka, koberec, závěsy, polštáře atp.). Odstraníme nepříjemný zápach cigaretového kouře, potu nebo zvířat. Tento režim také velice účinně odstraňuje zápachy, roztoče, viry a bakterie uhnízděné např. v lyžařských botách nebo motocyklové přilbě. V tomto režimu vzduch fouká jen z předního otvoru, přičemž hlavní (horní) zůstává uzavřený. Zajímavě je zde vyřešena možnost ručního nastavení úhlu foukání v rozsahu 20° nahoru a 20° dolů, takže můžete nastavit foukání přesně tam, kam potřebujete (např. se můžete zbavit cigaretového zápachu ze záclon či závěsů nebo zápachu zvířat z koberce či pohovky). Během práce v tomto režimu bude generovaný silný proud iontů po dobu 8 hodin a po ukončení této operace se čistička vrátí do předchozího pracovního režimu.

Plasmacluster Spot – doba odstraňování zápachů a bakterií z látek*:

Zápachy:

Bakterie:

Cigarety
cca 30 minut

Domácí zvířata
cca 6 hodin

Uschlé oblečení
cca 3 hodiny

Pot
cca 6 hodin

Vaření
cca 2 hodiny

Bakterie
cca 8 hodin

*optimální časy pro vzdálenost asi 70 cm od podlahy a 50 cm od vývodu vzduchu

 

Inovativní čistička vzduchu


Sharp KC-G60EUW pohled shora

 

Řada KC-G byla vybavena 2 vývody čistého vzduchu: horní (řízený automaticky) a dříve zmiňovaný přední (nastavovaný ručně a umožňující nastavit úhel sklonu foukání v rozsahu 40°). Přístroj má tři rychlosti (Max/Med/Low). Čistička vzduchu se doporučuje alergikům, o čemž svědčí vlastnosti HEPA filtru, funkce zvlhčování a funkce pollen, která detekuje a účinně odstraňuje alergizující pyly.

 

Chytrý displej nám pomocí 7 barev ukáže informace o aktuální kvalitě vzduchu. Barvy jsou v rozsahu od modré (čistý vzduch) až po červenou (znečištěný vzduch). V tomto okamžiku lze zmínit, že displej se vyznačuje krásnou zlatou barvou poskytující efekt zrcadlového odrazu. Displej má funkci automatického stmívání, což se hodí zejména v noci. Na displeji lze zjistit nejen vlhkost, teplotu, stav časovače, ale i aktuální spotřebu energie pro právě probíhající operace! Zvláštní hodnoty pro částice PM2,5, prach, pohyb a zápach informují o detekci příslušné události.

 

Užitečnou funkcí je časový programátor, který scházel u řady KC-A. Nyní můžete u přístroje nastavit posun zapnutí (za 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14 h) a vypnutí (po 1, 2, 4, 8 h). Neobyčejně vhodná funkce auto restart obnoví činnost zařízení (s dřívějším nastavením) v případě přerušení dodávky elektřiny nebo jiného vypnutí přístroje. Díky dlouhé životností filtrů je provoz zařízení neobyčejně levný.

 

Režim SLEEP je zde prostě dokonalý, automaticky upravuje rychlost ventilátoru podle množství nečistot ve vzduchu. Činnost zařízení je v tomto režimu tichá. Je-li zvolena možnost automatického řízení podsvícení, pak se automaticky vypíná displej na předním panelu, indikátor čistoty a dioda LED.

 

Čistička vzduchu může sloužit také jako evaporační klimatizátor. Stačí do studené vody přidat kostky ledu, aby se snížila teplota v místnosti. Čistička vzduchu má kolečka s brzdami a šikovná držadla na stranách, díky nimž se snadno přemisťuje. Zvláštní konstrukce nádoby na vodu dovoluje snadné naplňování a údržbu.

 

Pět filtračních stupňů


Filtrace u přístroje Sharp KC-G60EUW

 

 

 • 1. Pre-filtr: zachytává větší nečistoty (drobečky, srst, prach, vlasy atp.). Filtr se nevyměňuje, jen se občas z něj odstraní prach.
   
  2. Filtr s aktivním uhlím a silikagelem: pohlcuje nepříjemné zápachy (např. cigaretový či zvířecí zápach, odér odpadků) a těkavé látky (benzen, formaldehyd, xylen, benzo[a]pyren).
   
  3. Filtr HEPA H13: zachytává viry, bakterie, výtrusy plísní a mechanické nečistoty, mimo jiné PM2,5 a PM10 (hlavní složky smogu). Jeho účinnost činí alespoň 99,97 %.
   
  4. Filtr zvlhčovače: zachytává usazeniny a zároveň to je evaporační podložka, která slouží ke zvlhčování vzduchu.
   
  5. Ionizátor Plasmacluster: vynikající ionizační technologie, která dovoluje zbavit se všech částic o velikosti dokonce i 0,01 mikronu, virů a alergenů.

 

 

 

Další funkce


 • Funkce zvlhčování: velmi výkonné zvlhčování vzduchu (630 ml/h).

 • Autonomní čistička vzduchu: může fungovat také jen jako čistička vzduchu.

 • Zvlhčovací mechanismus: otočná struktura.

 • Plasmacluster: dokonalá ionizace, vzduch je svěží a čistý.

 • Tři módy manuálního režimu: max, med, low (vhodný na noc do ložnice).

 • Automatický režim: o ideální podmínky v místnosti se stará šest čidel.

 • Indikátor znečištění vzduchu: sedmibarevná stupnice.

 • Rodičovský zámek: chrání panel před nekontrolovanou změnou pracovního režimu.

 • Auto Restart: po obnovení napájení.

 • Clean Ion Shower: režim intenzivní ionizace po dobu 60 minut.

 • Indikátor údržby filtru: informace o kvalitě filtru.

 • Regulace citlivosti čidla: můžete si sami nastavit citlivost.

 • Zvuková výstraha: když je nádržka na vodu prázdná, výstrahu lze vypnout.

 • Režim prach: deset minut bleskového zbavování se nečistot.

 • Air Outlet LED: podsvícení vývodu vzduchu.

Sharp KC-G60EUW animace otáčení
Technické parametry
barva: bílá
rozměry: 362 × 370 × 660 mm
hmotnost: 10,5 kg
příkon*: 5, 38, 72 W
příkon se zvlhčováním*: 6.5, 40, 55 W
nádržka: 3 L
proudění vzduchu*: 72, 240, 408 m3/h
zvlhčování*: 200, 470, 630 ml/h
hlučnost*: 24, 48, 53 dB
hlučnost se zvlhčováním*: 24, 48, 49 dB
délka přívodní šňůry: 2 m
doporučuje se na plochy: do 50 m2
odhad ročních nákladů na filtry: 1650 Kč

*1, 2, 3 rychlost

 

  Návod k použití ke stažení

5/5

Přistroj má hodnotu, zdraví nemá cenu. Od chvíle kdy používám KC-G60 tak nemám příznaky atopického ekzému. Nevím jaký vliv na to měla čistička, ionizace nebo zvlhčování (do té doby jsem měla vlhkost v bytě tak 30%) ale po včerejším vyšetření alergologem vím, že se mi peníze vrátily už po 3 týdnech - mám zdravou kůží! Co by se dalo vylepšit ? 1. Chybí režim auto, který by čistil a zvlhčoval podle aktuálního stavu vzduchu (i když je tma a nikdo v místnosti není). Třeba když jdu ven na několik hodin tak bych chtěla se vrátit domů, kde mám vzduch čistý. Bohužel, chytrý režim, když zjistí, že se nic nehýbe a je v místnosti tma prostě čističku vypne (třeba když jsi čtu knížku, tak musím čističce zamávat - a to ještě musím být v dohledu senzoru). Když čistička bude doma sama s tímto režimem, po nějaké době se vypne. Může se vypnout senzor pochybu (světla už nelze) ale bude to mít vliv na ostatní režimy. Je zde i druhý režim auto - sleep, ale zde se jedná o úsporu energie, a to znamená nízký výkon. 2. Chybí mi možnosti chvilkového podsvícení panelu v režimu sleep, pro zjištění odečtů z senzorů. 3. Zvlhčování - mám KC-G60EUW a při 22 m2 a teplotě 22-23 st. C. jen málo kdy se povede dosáhnout 50%, navlhčení, i když podle návodu by se mělo dosáhnout 60% a v režimu sleep 65%. U mě po celonoční práci v režimu sleep, hodnota je na 45 až 47%. I když musím přiznat, že při hodnotě 50%, kterou G60 umí, tak zmizely kožní problémy, které byly motivací pro koupi čističky, a byly následkem alergie a suchého vzduchu, 50% je v rozsahu optimálního navlhčení podle norem (40 až 60%). 4. Hlučnost. Režim max - není co komentovat - tryskáč v bytě, režim sleep - jemně šumění. Ale nemůže se očekávat absolutního ticha po zařízení, které musí přefiltrovat a zvlhčit mnoho vzduchu. 5. Je škoda, že přístroj této třídy nemá časovač, který by umožnil nastavit kdy se má přístroj zapnut a vypnout s volnou režimu. Třeba týdenní rozvrh práce. Je možné pouze když je zapnutá kdy se má vypnout a potom zase zapnout. Pro shrnutí nelituju, že jsem jí koupil, perfektní věci neexistujou, a po 3 týdnech moje kůže vypadá jako dřív před ekzémem.

Piotr

5/5

Dopustila jsem se jediné chyby, a to té, že jsem ten přístroj nekoupila dříve. Používám ji měsíc, můj malý syn konečně přestal kašlat a smrkat. To je pro mne ten nejlepší důkaz. Za námi je těžký rok, non-stop choroby, špitály, doktoři. A teď už je měsíc klid, to je neocenitelné. Proč jsem to neobjevila dříve? Před námi je první zima s čističkou vzduchu, ale věřím, že všechno bude v pořádku :-).

Ana

4.5/5

Na základě 10 hodnoceníNa základě

Přidat vlastní názor o výrobku

Sharp KC-G60EUW

Sharp KC-G60EUW

Hodnocení výrobku:

Hodnocení

Jak celkově hodnotíte Výrobek?

povinné políčko

Vaše jméno nebo alias

Načítaní…

Děkujeme za váš názor!

Chyba serveru. Zkuste to později.

Filtry a příslušenství pro čistič Sharp KC-G60EUW

Sharp FZ-D60HFE

FZ-D60HFE

Filtr HEPA — do 10 let používání

Počet: -+

Cena: 3 199 Kč

Filtr węglowy FZ-G60DFE

FZ-G60DFE

Filtr s aktivním uhlím a silikagel — do 10 let používání

Počet: -+

Cena: 1 699 Kč

Sharp FZ-G60MFE

FZ-G60MFE

Filtr zvlhčovače pro Sharp KC-G - do 10 let používání

Počet: -+

Cena: 1 590 Kč

Záruka a vrácení zboží

Záruka a vrácení zboží

Na všechny výrobky se vztahuje záruka výrobce. Pokud se rozhodnete zboží vrátit, můžete do udělat do 30 dnů od datum dodání.

To vše pro vaše pohodlí a bezpečí.

Bezpečné nákupy, také na splátky

Mastercard Payu Visa

Používáme šifrovací protokoly SSL pro ochranu vašich osobních dat. Spolupracujeme pouze s ověřenými zprostředkovateli plateb a bankami. Získejte čistý vzduch ve výhodných splátkách.

Expresní, bezplatná doprava

Expresní, bezplatná doprav

Pro objednávky nad 1999 Kč a platbě převodem nebo dobírkou – doprava zboží kurýrem vždy 0 Kč – zásilky většinou odesíláme ve stejný den. Můžete zvolit několik možností dopravy.

Kontakt a podpora

Infolinka: 228 880 259

Stáhněte si aplikaci monitorující vzduch

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
Polsko
VAT PL 6282266484

Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů
Inforumjeme, že pro realizaci služeb dostupných v našem obchodě, optimalizaci obsahu a přizpůsobení obchodu vašim požadavkům, použiváme informace poskytnuté prostřednictvím souborů cookies, které jsou uloženy na zařízení konečného uživatele. Soubory cookies můžete prohlížet v nastavení vašeho internetového prohlížeče. Další využití stránek internetového obchodu, bez změny nastavení prohlížeče znamená, že souhlasítě z využitím souborů cookies. Více informací je poskytnuto v politice ochrany osobních údajů obchodu.