Oczyszczacz powietrza LIFAair LAF200
Oczyszczacz powietrza LIFAair LAF200LIFAair LAF200 widok frontLIFAair LAF200 widok bokLIFAair LAF200 widok tył, stelaż do montażuLIFAair LAF200 widok z tyłuLIFAair LAF200 widok bokLIFAair LAF200 widok z tyłuLIFAair LAF200 wyświetlacz, logoLIFAair LAF200 widok góra, wylot powietrza zewnętrznegoLIFAair LAF200 przekrój urządzeniaLIFAair LAF200 od dołu, otwór nawiewny dla obiegu wewnętrznegoLIFAair LAF200 z rurą do wymiany powietrzaLIFAair LAF200 rura z bliskaLIFAair LAF200 otwór nawiewny do wywiewu z obiegu zewnętrznegoLIFAair LAF200 widok z tyłu, przekrójLIFAair LAF200 wentylatorLIFAair LAF200 wymiennik ciepła w urządzeniuLIFAair LAF200 wymiennik ciepłaLIFAair LAF200 wymiennik ciepłaLIFAair LAF200 wymiennik ciepła z bliskaLIFAair LAF200 lampa UVLIFAair LAF200 lampa UV z bliskaLIFAair LAF200 filtr elektretowyLIFAair LAF200 filtr elektretowy z bliskaLIFAair LAF200 filtr elektretowy z bliskaLIFAair LAF200 filtr elektretowy z bliskaLIFAair LAF200 jonizator zanieczyszczeń 8 kVLIFAair LAF200 jonizator zanieczyszczeń z bliskaLIFAair LAF200 filtry dolneLIFAair LAF200 filtry przednieLIFAair LAF200 akcesoria, kabel USB (do sterownika monitorującego), zasilacz sieciowyLIFAair LAF200 akcesoriaLIFAair LAF200 akcesoria, kołki do montażuLIFAair LAF200 widok z góryLIFAair LAF200 widok z boku od dołuLIFAair LAF200 oczyszczacz, rura, stacja pomiarowaLIFAair LAF200 widok z góryLIFAair LAF200 widok dół, otwór nawiewny dla obiegu wewnętrznegoLIFAair LAF200 z rurą do wymiany powietrzaLIFAair LAF200 z rurą do wymiany powietrzaRura do wymiany powietrza, montowana w ścianieLIFAair LAF200 rura, widok z bliskaLIFAair LAF200LIFAair LAF200 stacja kontrolnaStacja pomiarowa LIFAsmartLIFAair LAF200 aranżacjaLIFAair LAF200 aranżacjaLIFAair LAF200 tryb obiegu zewnętrznego, schematLIFAair LAF200 tryb obiegu wewnętrznego, schematLIFAair LAF200 widok aplikacjaLIFAair LAF200 widok aplikacjaLIFAair LAF200 widok aplikacja
Oczyszczacz powietrza LIFAair LAF200

LIFAair LAF200

Čistička vzduchu

Počet: -+

Cena: 34 999 Kč

Čistička vzduchu

LIFAair LAF200

Cena: 34 999 Kč

 • Doporučená oblast místnostido 38 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza18-50 dB
 • Náklady na filtry 1559 Kč/rok
 • Náklady na energii 77 Kč/mc
 • Čidla PM2.5 a POL
 • Režim auto
 • Řízení online

Finská přesnost

Záruka:2 roky (+ servis D2D)

dostepność - Střední dostupnost

Bezplatné doručení - 48 hodin

LIFAair LAF200 Výměník a čistička vzduchuLIFAair LAF200 vzduch nejen čistí, ale také jej vyměňuje, dodává nám čerstvý vzduch a zbavuje se špatného z prostoru. Čistička vzduchu, na rozdíl od téměř všech ostatních čističek vzduchu, odstraňuje znečištění, než se dostane do místnosti. Zařízení udržuje v místnosti mírný přetlak, čímž zabraňuje pronikání znečištění jinými cestami, takže téměř veškerý vzduch prochází nejprve přes filtr. Je to tedy čistička vzduchu s funkcí mechanické ventilace a rekuperace (zpětné získávání tepla)!

 

Minimalistický design spolu s velice tichým chodem (maximálně 50 dB, průměrně ~25 dB). Zařízení se instaluje na zeď, díky tomu nezabírá místo na podlaze. Inovativní systém 3G filtrace se stará o ideálně čistý vzduch, zajišťuje sterilnost filtru, dlouhou životnost a nepropouští nepříjemné zápachy. Nekompromisní výkonnost (propustnost nasávání čerstvého vzduchu 180 m3/h) umožňuje používat LAF 200 v místnostech do 38 m2.

 

Instalace a princip práce


LIFAair LAF200 pohled shora

 

Máte-li čističku vzduchu LIFAair LAF200, tak si nemusíte dělat starosti se silně znečištěným vzduchem za oknem. Způsob činnosti čističky vzduchu zaručuje to, že vzduch zvenčí bude čistý a bez problému můžete vyvětrat místnost, a to i při velmi překročených limitech znečištění vzduchu!

 

Popisovaný model nefunguje jak běžné čističky vzduchu. Ty běžné čistí vzduch v místnosti, ředí znečištění promícháním  čistého vzduchu (přefiltrovaného) s nevyčištěným. Inovativní princip fungování LAF200 spočívá v tom, že se nasává vzduch zvenčí a vyčistí jej, než uvolní dovnitř!

 

Vestavěný systém elektrického ohřívání vzduchu se stará o to, aby při nízkých teplotách venku nedošlo k ochlazení místnosti. Pro zahřátí vzduchu je využita také technika rekuperace tepla. Princip fungování je takový, že čerstvý vzduch zvenku prochází tepelným výměníkem a ohřívá se vzduchem odstraňovaným z místnosti. Během tohoto procesu se příchozí a odchozí vzduch nemíchá a zpětné získání tepla může dosahovat až několika desítek procent – lze tedy ušetřit na vytápění!

 

Topné těleso uvnitř se zapne, když teplota vzduchu po výstupu z výměníku je nižší než 16 °C.

 

Instalace se omezuje jen na vyvrtání otvoru ve zdi na trubici, kterou se nasává čerstvý vzduch a vypouští vzduch opotřebovaný, a na pověšení přístroje. Když zakoupíte čističku vzduchu u nás, tak pomůžeme při kontaktu s montérem, s tím si nemusíte dělat starosti! Chcete-li si to zařídit sami, tak doporučujeme kontaktovat se s nejbližší instalatérem klimatizací, pro ně bude montáž tohoto zařízení hračka.

 

3G filtrace a čístý vzduch u vás doma


 

Technologii 3G vyvinula společnost LIFAair ve spolupráci s finskou armádou. Tento výjimečný systém filtrace znečištění využívá zvláštní úsporný kompozitní filtr a ionizátor znečištění s pracovním napětím 8 kilovoltů. Obrovské schopnosti zadržovat prach bylo dosaženo při výjimečně nízkém poklesu průtokového tlaku, což zaručuje tišší chod a úspornost ve srovnání s tradičními HEPA filtry.

 

Tento filtr je vysoce výkonný při zachytávání nečistot, a navíc si skvěle vede ve výjimečných situacích. Zvládne např. jaderné a chemické nehody, biologické a chemické teroristické útoky, nehody se znečištěním životního prostředí (požáry skládek odpadů) nebo choroby přenášené vzduchem. Zachytává dokonce i polétavý prach PM 0,1. To jsou velmi drobné částice o aerodynamickém průměru zrníček od 0,1 μm. Po sedmidenním působení filtru se v noci automaticky zapne režim UV sterilizace, který 10 minut filtr ozařuje zářením UV, aby se odstranilo mikrobiologické znečištění.

 

Vnitřní oběh / vnější oběh


 

LIFAair LAF 200 lze přepínat na vnitřní a vnější oběh. Během vnitřního režimu zůstávají otevřená pouze dvířka vnitřní ventilace a pracuje jen ventilátor vhánějící vzduch. To je ideální řešení, aby se vyčistilo vnitřní znečištění (např. polétavý prach PM2,5 nebo TVOC). Čistička vzduchu bude v tomto oběhu pracovat, dokud koncentrace CO2nepřesáhne hodnotu 1000 ppm. Když měřicí stanice zjistí překročení této hodnoty, tak se čistička vzduchu přepne do režimu vnějšího oběhu. Tuto hodnotu si navíc můžete nastavit sami podle svých preferencí (měřicí stanice – pokročilé nastavení: target CO2) – např. 850 ppm. Při popisu měřicí stanice tuto záležitost rozvedeme.

 

V režimu vnějšího oběhu zůstávají otevřená pouze vnější dvířka a současně pracují sací a odsávací ventilátor. V tomto režimu dochází k větrání vzduchu a účinné redukci kysličníku uhličitého. Čerstvý vzduch se odebírá zvenku, a to i když venkovní vzduch je silně znečištěný. Za zmínku stojí, že během práce v tomto režimu nastává nepatrně větší nasávání vzduchu než odsávání z místnosti, takže dochází k lehkému nárůstu tlaku vzduchu. Udržování nepatrně většího tlaku v místnosti brání tomu, aby se vzduch do místnosti dostával jinou cestou, než přes filtrační systém LAF200.

 

Zajímavá je funkce „Fresh Air Only“. Když ji aktivujete, tak se bude stále nasávat čerstvý vzduch zvenku do místnosti (vynucení vnějšího oběhu).

 

LIFAair LAF200 - 2 obvody

Měřicí stanice a chytré ovládání


 

Činnost čističky vzduchu zde ovládat pomocí přiloženého monitorovacího ovladače LAM06. Ten měří kvalitu vzduchu a v kombinaci s čističkou vzduchu představuje výborné řídicí centrum. Tři precizní čidla vyrobená v USA a Japonsku informují o koncentraci prachu PM2,5, TVOC a CO2. Po spárování s čističkou vzduchu můžete navíc zjistit aktuální výstupní i venkovní teplotu a vlhkost vzduchu. Díky stanici také zjistíte procentní opotřebení filtrů, takže budete vědět, kdy nadejde čas na výměnu (když stav filtrů klesne pod 5 %)!

 

Na základě měření PM2,5 stanice bude automaticky řídit chod čističky vzduchu, aby byla hladina tohoto polétavého prachu vždy pod přípustným limitem (tuto hodnotu můžeme upravovat funkcí target PM2.5). Stanice spolupracuje s hlavním přístrojem skrz bezdrátové připojení Bluetooth a lze jí snadno spárovat s čističkou vzduchu.

 

Při bližším seznámení se stanicí objevíte docela šikovné funkce. Dříve zmiňovaná „Target CO2“ nebo „Standby CO2“ a „Target PM2,5“ slouží k přesné kontrole hladiny kysličníku uhličitého a polétavého prachu PM2,5. Už samotné názvy těchto funkcí naznačují, že v podstatě máme se zde jedná o horní (target – cíl) a spodní (standby – pohotovost) hodnotou. Horní CO2 a PM2,5 znamenají, že pokud hodnota na monitoru je vyšší než cílová hodnota, pak rychlost ventilátoru roste, aby se aktuální hladina udržela pod cílovou hodnotou. Je-li naměřená hodnota CO2 nižší než spodní hodnota, tak bude rychlost ventilátoru řízena pouze hodnotou PM2,5. Takže:

 • pokud cílová (target) hladina činí (CO2 = 1000 ppm, PM2,5 = 35 μg/m3) a naměřené hodnoty jsou na úrovni (CO2 = 1200 ppm, PM2,5 = 45 μg/m3), pak se ventilátor zrychlí a otevře se uzávěr pro čerstvý vzduch, aby hladina CO2 klesla pod 1000 ppm,LIFAair LAF200 funkce
 • pokud cílová (target) hladina činí (CO2 = 1000 ppm, PM2,5 = 35 μg/m3) a naměřené hodnoty jsou na úrovni (CO2 = 800 ppm, PM2,5 = 55 μg/m3), pak se ventilátor zrychlí a uzávěr čerstvého vzduchu se přepne na vnitřní režim, aby se odstranilo znečištění v místnosti,
 • pokud byla nastavena spodní (standby) hodnota CO2 na 700 ppm a cílový (target) na 800 ppm a pokud nám měření ukazuje 1000 ppm, pak ventilátor pracuje rychle, aby se snížilo množství tohoto plynu,
 • pokud byla nastavena dolní (standby) hodnota CO2 na 700 ppm a cílová (target) na 800 ppm a jestli měření ukazuje hladinu 710 ppm s rostoucí tendencí k např. 750 ppm, pak ventilátor plynule reaguje nárůstem rychlosti a nedopustí, aby hodnota překročila 800 ppm,
 • pokud byla nastavena dolní (standby) hodnota CO2 na 700 ppm a cílová (target) na 800 ppm a jestli měření ukazuje hladinu 600 ppm s rostoucí tendencí k např. 680 ppm, pak ventilátor pracuje v nezměněném tempu, jelikož hodnota je nižší než nastavená dolní hodnota.

 

Kontrola rychlosti nasávání a pracovního režimu se koná také z úrovně stanice (základní funkce jsou k dispozici také z panelu čističky vzduchu). Na výběr máme chytrý mód, který přizpůsobuje rychlost podle znečištění, manuální mód, noční mód a turbo mód. Během nočního módu ventilátor pracuje neobyčejně tiše, aby byly zajištěny pohodlné podmínky ke spánku. Díky popisované stanici získáváme také možnost ovládat čističku vzduchu pomocí chytrého telefonu. Stačí jen nainstalovat přátelskou aplikaci a propojit stanici se svou domácí Wi-Fi sítí.

 

Kontrolka na přední straně čističky vzduchy signalizuje pracovní režim. Pokud není měřicí stanice připojena, pak svítí zeleně, když je stanice připojena, tak svítí bíle.

 

Zelená kontrolka Bílá kontrolka
bliká pomalu: napájení zapnuto svítí stále: režim práce
bliká pomalu do vypnutí: režim standby bliká pomalu: napájení zapnuto
bliká rychle: párování s ovladačem bliká pomalu do vypnutí: režim standby
bliká přerušovaně: vypínání bliká přerušovaně: vypínání

 

5 stupňů filtrace


Filtrace čističky vzduchu LIFAair LAF200

 

 • 1. Předfiltr: zachytává větší nečistoty jako srst, prach, drobky atp. Jeho úkolem je chránit jemnější části filtru a prodloužit jeho životnost. Může se čistit a v balení dostáváme 2 sady.

 • 2. Lampa UV: ozařuje filtr a brání rozmnožování mikrobů.

 • 3. 8kV Ionizátor: ionizace částic značně zvyšuje možnost filtrování. Způsobuje to, že se nečistoty přilepují k ploše filtru.

 • 4. Elektretový filtr: má vysokou schopnost zachytávat prach (PM2,5 až 99,99%!), bakterie a viry.

 • 5. Uhlíkový filtr: zadržuje škodlivé plyny a těkavé organické látky (jako beznzopyren) až v 95%.

Další funkce


 • Tepelný výměnník: úspory na vytápění.

 • Lampa UV: pravidelná desinfekce filtru.

 • Světelné čidlo: automatická úroveň jasu LED ukazatele.

 • Výstraha otevřených dvířek: informace o uzavření, nouzové vypínání.

 • Indikátor kvality vzduchu: informace o kvalitě na 6 - stupňové stupnice

 • 4 režimi práce: chytrý, manuální, noční, turbo

 • Nastavení jasu displeje: manualní nebo automatická

 • APP Control: zámek panelu na čističce

 • Hodiny: zobrazují se na displeji kontrolní stnice

 • Ovládání Wi-Fi: mobilní aplikace

Stavba a technické parametry čističky LIFAair LAF200

Technické parametry

 • barva: bilá

 • rozměry: 318x200x945 mm

 • hmotnost: 16,4 kg

 • příkon*: 0,2-60W

 • příkon (režim ohřívání): 360W

 • průtok čerstvého vzduchu: 180 m3/h

 • CADR (pevné částice): 200 m3/h

 • CADR (TVOC): 55 m3/h

 • CADR (formaldehydy): 25 m3/h

 • CADR (CO2): 65 m3/h

 • hlasitost: do 50 dB

 • doporučená pro plochy: do 38 m2

 • odhad ročních nákladů na filtry: 1 559 Kč

*hodnota záleží na rychlosti

 

  Stáhnout návod na použiti

 

  Stáhnout návod na spárování stanice s Wi-Fi

5/5

Jestem podobno pierwszym co kupił ten oczyszczacz w Polsce. Montaż jest wymagający ale panowie monterzy poleceni przez Loveair dali radę. W salonie gdzie pracuje oczyszczacz rzeczywiście powietrze jest doskonałe niezależnie od warunków na zewnątrz, poprawiła się wentylacja i to chciałem uzyskać.

Stanisław

5.0/5

Na základě 1 hodnoceníNa základě

Přidat vlastní názor o výrobku

LIFAair LAF200

LIFAair LAF200

Hodnocení výrobku:

Hodnocení

Jak celkově hodnotíte Výrobek?

povinné políčko

Vaše jméno nebo alias

Načítaní…

Děkujeme za váš názor!

Chyba serveru. Zkuste to později.

Filtry a příslušenství pro čistič LIFAair LAF200

Filtr LIFAair 3GF200

3GF200

Filtr 3G — do 2 let používání

Počet: -+

Cena: 2 999 Kč

Záruka a vrácení zboží

Záruka a vrácení zboží

Na všechny výrobky se vztahuje záruka výrobce. Pokud se rozhodnete zboží vrátit, můžete do udělat do 30 dnů od datum dodání.

To vše pro vaše pohodlí a bezpečí.

Bezpečné nákupy, také na splátky

Mastercard Payu Visa

Používáme šifrovací protokoly SSL pro ochranu vašich osobních dat. Spolupracujeme pouze s ověřenými zprostředkovateli plateb a bankami. Získejte čistý vzduch ve výhodných splátkách.

Expresní, bezplatná doprava

Expresní, bezplatná doprav

Pro objednávky nad 1999 Kč a platbě převodem nebo dobírkou – doprava zboží kurýrem vždy 0 Kč – zásilky většinou odesíláme ve stejný den. Můžete zvolit několik možností dopravy.

Kontakt a podpora

Infolinka: 228 880 259

Stáhněte si aplikaci monitorující vzduch

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
Polsko
VAT PL 6282266484

Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů
Inforumjeme, že pro realizaci služeb dostupných v našem obchodě, optimalizaci obsahu a přizpůsobení obchodu vašim požadavkům, použiváme informace poskytnuté prostřednictvím souborů cookies, které jsou uloženy na zařízení konečného uživatele. Soubory cookies můžete prohlížet v nastavení vašeho internetového prohlížeče. Další využití stránek internetového obchodu, bez změny nastavení prohlížeče znamená, že souhlasítě z využitím souborů cookies. Více informací je poskytnuto v politice ochrany osobních údajů obchodu.