Oczyszczacz powietrza LIFAair LA503 + LAM05
Oczyszczacz powietrza LIFAair LA503 + LAM05LIFAair LA503 + LAM05 akcesoriaLIFAair LA503 + LAM05 widok dół, LIFAsmart pokazuje czasLIFAair LA503 + LAM05 - widok góra-frontLIFAair LA503 + LAM05 - widok na górę, wywiew powietrzaLIFAair LA503 + LAM05 - sterowanie z poziomu panelu sensorycznegoLIFAair LA503 + LAM05 - widok front ze wskaźnikiem stanu pracyLIFAair LA503 + LAM05 - filtr HEPAWygodne wyciąganie modułu filtra LIFAair LA503 + LAM05LIFAair LA503 + LAM05 - moduł filtra węglowego z bliskaLIFAair LA503 + LAM05 - widok od spodu, otwierana pokrywaLIFAair LA503 + LAM05 - wszystkie filtry w środkuLIFAair LA503 + LAM05 - wyjęty pierwszy filtr HEPALIFAair LA503 + LAM05 - wyjęte filtry HEPA i węglowyLIFAair LA503 + LAM05 - wyjęte dwa filtry HEPA i jeden węglowyLIFAair LA503 + LAM05 - wyjęte wszystkie cztery moduły filtrówLIFAair LA503 + LAM05 - widok na filtr węglowy i wstępny z bliskaLIFAair LA503 + LAM05 - filtr HEPA, widok z bliskaLIFAair LA503 + LAM05 - powierzchnia filtra węglowego, służąca rónież jako filtr wstępnyLIFAair LA503 + LAM05 - otwory wlotowe powietrzaLIFAair LA503 + LAM05 - logo marki i wyłączony wskaźnik pracyLIFAair LA503 + LAM05 - nalepka FinlandLIFAair LA503 umístění čističkyLIFAair LA503 umístění čističkyLIFAair LA503 umístění čističkyLIFAair LA503 umístění čističkyLIFAair LA503 umístění čističkyLIFAair LA503 vyjímatelný modul filtruLIFAair LA503 změna rychlostiScreen z aplikace LIFAairScreen z aplikace LIFAair - indikátor opotřebování filtrůScreen z aplikace LIFAair - kvalita vzduchuScreen z aplikace LIFAair - o firměScreen z aplikace LIFAair - seznam přístrojů
Oczyszczacz powietrza LIFAair LA503 + LAM05

LIFAair LA503

Čistička vzduchu

Počet: -+

Cena: 26 499 Kč

Čistička vzduchu

LIFAair LA503

Cena: 26 499 Kč

 • Doporučená oblast místnostido 54 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza20-52 dB
 • Náklady na filtry 1800 Kč/rok
 • Náklady na energii 77 Kč/mc
 • Čidla PM2.5 a POL
 • Režim auto
 • Řízení online

Finská přesnost

Záruka:2 roky (+ servis D2D)

dostepność - Velká dostupnost

Bezplatné doručení - 48 hodin

LIFAair LA503 + LAM05LIFAair LA503 je neobvykle výkonnou čističkou, která byla navržená ve Finsku, a je číslem 1 v našem žebříčku čističek. Hodnota CADR pro mikroskopické pyly činí 450 m3/h a zaručuje čistý vzduch v místnosti s plochou až 54 m2 během necelých 18 minut. Solidní ocelový plášť a japonský bezkartáčových motor se dvouletou zárukou výrobce potvrzují, že čistička byla navržená pro největší spolehlivost. Přístroj také udivuje tichou prací (20 dB+) a nízkou spotřebou energie.

 

Doplněním je mobilní řídicí a měřící stanice LAM05 s senzory PM2.5, TVOC a CO2. Stanice umožňuje také řízení čističkou a sledování kvality vzduchu z každého místa na Zemi. LIFAair jako jeden z mála výrobců definoval nebezpečnou úroveň znečištění PM2.5 už od 12 µg/m3, díky tomu vzduch doma je bez kompromisně čistý.

 

Čistička vzduchu LIFAair LA503 se skvěle hodí k odstraňování těch nejmenších nečistot ze vzduchu. Použitý zde HEPA filtr zastavuje nejméně 99,5% mikro nečistot s velikostí od 0,003 µm. Čistička odstraňuje ze vzduchu ve vašem okolí téměř viry, bakterie (99,99%) a pyly PM2.5 (99,99% za 30 minut). Podle výzkumu Ghoung Zhou Institute of Microbiology filtr LIFAair dovede zachytit až 99,99% virů H1N1 s velikostí pouze 80-120nm. Pro příklad koronavir dosahuje velikost 90-140nm, tedy podobnou H1N1.

 

Čistička LIFAair zachycují částice s velikostí 0,003 µm

 

Elegantní, funkční a chytrá čistička vzduchu


 

Čistička vzduchu LIFAair LA503 + LAM05 pohled shora

Design čističky LIFAair 503 perfektně zapadá v moderní minimalistické trendy aranžmá (cena RedDot 2017). Mřížka výstupu vzduchu je inspirovaná lopaty tryskových motorů. Čistička je uzavřená v ocelovém plášti, který má stovky dírek s průměrem zmenšujícím se směrem nahoru, nimi se nasává znečistěný vzduch. Stojí za to zmínit, že slitina uhlíkové oceli SPCC, ze které je čistička vyrobená, se používá v automobilovém průmyslu. V zařízení najdete také leteckou slitinu hliníku, ze kterého je vyrobená předfiltr. Řídící panel přístroje není vybaven fyzickými knoflíky, je zde použitá dotyková technologie, indikátor stavu práce nacházející se pod logem výrobce naznačuje běžící režim práce přístroje.

 

Když pohladíte horní část čističky (senzorický panel po celém okruhu), něžně kontrolujete rychlost práce ventilátoru. Posun doprava zrychluje a doleva zpomaluje práci přístroje. Čistička LIFAair LA503 má tedy skoro plynulou regulaci otáček – nabízí až 20 úrovní rychlosti, dostupných v automatických a manuálních režimech.

 

Údržba přístroje a filtrů spočívá v pravidelným (jednou za měsíc) vyčištění filtrů vysavačem.

 

Špičková měřící stanice


 

Nejvýraznější vlastností čističek LIFAair je kontrolní a měřící stanice. LIFAsmart LAM05 dovede měřit a upozorňovat uživatele na kvalitu vzduchu v místnosti. Sada čistička – stanice dělá to prostě dokonale díky vyráběným v USA a Japonsku pěti precizním senzorům:

 • senzor koncentrace PM2.5 obsahující částice s průměrem menším než 2,5 mikrometru, a mohou pronikat do krve,
 • senzor koncentrace TOL (TVOC), který odpovídá za souhrnnou koncentraci mezi jinými zápachů, formaldehydu a benzo(a)pyrenu,
 • senzor koncentrace CO2 který působí bolesti hlavy a zhoršuje kvalitu spánku,
 • senzor vlhkosti vzduchu, který měří relativní vlhkost v místnosti,
 • senzor teploty vzduchu pro získání plné informace o stavu vzduchu doma.

LIFAsmart LAM05 není ale jen měřící stanicí. Ve spojení s čističkou nabízí další dodatečně možnosti. Je řídicím centrum pro LA503, přizpůsobuje rychlost práce ventilátoru pro skutečné znečištění. V nabídce jsou až tři automatické režimy: Smart, Allergy a Night a jeden manuální: Manual. Lze také zvolit režim TURBO, který aktivuje konstantní práci v plné rychlostí a účinností. Uvnitř stanice se nachází klíčové senzory spojené s čistým vzduchem, jejich odečty jsou rozhodující pro správné fungování automatických režimů. Výrobce, rozhodnutím umístit senzorů mimo čističku LA503, zabraňuje chybám v odečtech, které můžou vzniknout při rotujícím pohybu vzduchu v blízkosti čističky. Díky tomu stanice ukazuje správné hodnoty.

 

Stanice LIFAsmart nabízí informace o procentuálním opotřebování filtrů (od 100% k 0%). Umožňuje to algoritmus, který analyzuje historii práce zařízení a kvalitu vzduchu kolem. Toto řešení zaručuje tu nejdelší možnou dobu životnosti filtrů bez ztráty jejich účinnosti.

 

Stanice také může fungovat samostatně, který bude hlídat kvalitu vzduchu. Díky kompaktní velikosti je velmi snadné jej vzít do libovolného místa. Dva lithium-iontové akumulátory o společně kapacitě 5200 mAh umožňují dlouhou a bezproblémovou práci.

 

Úplné vyčištění vzduchu


 

LIFAair LA503 filtrační modul

Člověk vdechující znečištěný vzduch se vystavuje riziku vzniku alergie, astma a dalších onemocnění.

 

Unikátní konstrukce filtračního systému LIFAair LA503: precizní slícování a těsnost v kombinaci s obrovskou kapacitou filtrů zaručují kompletní vyčištění vzduchu filtrovaného přístrojem. Rozlišujeme tři fáze filtrace: předfiltr (kovový perforovaný plášť uhlíkového modulu), 3,5 kg impregnovaného aktivního uhlí s příměsí zeolitu (výměna dokonce až každých 10 let!) a filtr HEPA E12 s obrovskou plochou 4,6 m2 (doporučená výměna každé 3 roky). Tato kombinace tvoří dokonalou zbraň proti veškerému znečištění a prodlužuje používání. V přístroji se nacházejí celkem 4 moduly filtrů: 2 uhlíkové moduly (s předfiltrem) a 2 HEPA moduly, které se zasouvají do uhlíkových modulů.

 

LIFAair jako jediný výrobce čističek přidává zeolit, který má schopnost zachytávat mj. radioaktivní částice. Tento materiál je smíšený s aktivním uhlím v hmotnostním poměru 50:50.

 

Za povšimnutí stojí v LIFAair LA503 také obrovská hodnota CADR při nejnižších otáčkách se zachováním velmi nízké hlučnosti (20 dB). CADR pro prach na úrovni 139 m3/h činí 150 m3/h průtoku vzduchu. S takovým výkonem nejlepší řešení jsou o více než 10 dB hlučnější!

 

LIFAair jako jeden z mála výrobců čističek vzduchu používá bezkartáčové stejnosměrně motory, které se vyznačují dlouhou životností, spolehlivostí a tichým chodem. Motory vyrábí japonská společnost NIDEC.

 

Doporučená pro alergiky


 

Perfektní slícování filtrů zaručuje zastavení všech nečistot, a to téměř 100% alergenů. Použité firmy ponechávají na svém povrchu skoro všechny inhalační alergeny, způsobující kožní nebo respirační problémy. Kromě toho z úrovně stanice lze aktivovat režim allergy. Po aktivaci, čistička pracuje s větší intenzitou ventilátoru a vyšší citlivostí senzorů na odhalování alergenů. Tato funkce funguje nezávisle na detekci pylů PM2.5, takže pokud ve vzduchu nejsou, čistička LIFAair LA503 stejně bude pracovat s plnou rychlostí. Výrobce doporučuje používat tento režim zvlášť v letním a chřipkovém období.

 

Čistička LIFAair odstraňuje blízko 100% alergenů ze vzduchu

 

Ovládaní přes Wi-Fi


 

LIFAair LA503 snímek LIFAair

Výrobce se postaral také o přístup k setu čistička – stanice přes Internet. Úplnou kontrolu nad čističkou vzduchu zajistí Aplikace LIFAair kterou propojíte s měřící stanicí pomocí WiFi. Aplikace má možnost přidat řadu setů čistička + stanice pod různými názvy (např. „Ložnice Lenky“) a souběžně je kontrolovat. Podstatné je, že nepotřebujete trvalou IP adresu, stanice navazuje spojení s cloudem LIFAair, který zajištuje propojení. Z úrovně aplikace:

 • ověříte kvalitu vzduchu,
 • zkontrolujete koncentraci pylu PM2.5 v µg/m3,
 • zkontrolujete koncentraci dioxidu uhličitého,
 • zkontrolujete úroveň vlhkosti,
 • ověříte teplotu v místnosti,
 • zapnete/vypnete čističku,
 • nastavíte rychlost práce čističky, a také automatický a noční režim,
 • dozvíte se o úrovni opotřebování všech filtrů,
 • přečtete si informace o výrobci.

 

Stáhnut aplikaci LIFAair:

Aplikace LIFAair Aplikace LIFAair

 

Tři stupně filtrace


Filtr v čističce vzduchu LIFAair LA503 + LAM05

 

 

 • 1. Předfiltr: zachytává větší nečistoty jako prach a zvířecí srst.

 • 2. Uhlíkový filtr s příměsí zeolitu: odstraňuje mj. benzen, formaldehyd, xylen, benzo[a]pyren a nepříjemné zápachy. Díky zeolitu (molekulární síto) čistička vzduchu zachytává také nebezpečné oxidy NOx, SOx a dokonce i ionizované radioaktivní částice pronikající mj. ze stavebního materiálu.

 • 3. Filtr HEPA E12: téměř v 100% zadržuje mikroskopické nečistoty – polétavý prach PM2,5 a PM10 pronikající do krve (hlavní složky smogu), chorobotvorné bakterie a viry, plíseň, exkrementy roztočů a výtrusy hub.

Další funkce


 • Měřící stanice: měří kvalitu vzduchu a řídí zařízení

 • Spojení Bluetooth: umožňuje stabilní komunikaci mezi stanicí a čističkou

 • Spojení WiFi: řízení a kontrola odkudkoliv

 • Rodičovský zámek: zámek panelu před náhodnou změnou nastavení

 • Dotykový panel: umožňuje ovládat prací čističky bez řídicí stanice

 • 5 precizních senzorů: zajišťují přesné zkoumání stavu vzduchu

 • Měření opotřebování filtrů: procentuální úroveň opotřebování filtrů

 • Unikátní filtry: dlouhá životnost a úplně čistý vzduch

 • Originální projekt: atraktivní vzhled a úspora prostoru

 • Funkce Test: nepřetržité monitorování kvality vzduchu po dobu 5 minut

 • Režim Turbo: expresní vyčištění vzduchu

 • Režim Allergy: skoro 100% vzduch zbavený alergenů

 • Gyroskop: automatické vypnutí v případě výklonu

 

Popis a technické parametry čističky LIFAair
Technické parametry čističky vzduchu LIFAair LA503
barva: bílá
rozměry: 800x300x300 mm
hmotnost: 14,6 kg
Spotřeba elektřiny/příkon*: 1-60 W
CADR (pyly)*: 139-450 m3/h
CADR (formaldehyd)*: 240 m3/h
hlučnost*: 20-52 dB
maximální hlučnost: 63 dB(A)
Délka napájecí šňůry: 3 m
Doporučená pro plochu: do 54 m2
Odhad ročních nákladů na filtry: 1800 Kč

*hodnota záleží na rychlosti

 

  Stáhnout uživatelskou příručku

5/5

Líbí se mi nápad s oddělením měřicí stanice, která obsahuje čidla, od čističky vzduchu. Můžu si vzít stanici bez potíží z domova do práce nebo ven nebo ke známým, abych jim zjistil stav vzduchu. Díky oddělení čidel od čističky vzduchu je také měření méně zkreslené. Jinak fakt skvěle sbírá prach. HEPA třídy 12 je důkaz, že se firma Lifaair neuchyluje k marketingovým trikům. Množství aktivního uhlí v tomto modelu je 175krát větší než množství v běžném filtru do čističky vzduchu Xiaomi. I když dobře fungující mobilní aplikace by mohla mít trochu více funkcí. Čističku vzduchu budu všem doporučovat.

Tonda

5/5

OK

Franta

5.0/5

Na základě 3 hodnoceníNa základě

Přidat vlastní názor o výrobku

LIFAair LA503

LIFAair LA503

Hodnocení výrobku:

Hodnocení

Jak celkově hodnotíte Výrobek?

povinné políčko

Vaše jméno nebo alias

Načítaní…

Děkujeme za váš názor!

Chyba serveru. Zkuste to později.

Filtry a příslušenství pro čistič LIFAair LA503

LA22HEPA - Filtr HEPA12 do LA502

LA22HEPA

Filtr HEPA12 (komplet: 2 moduly) — do 3 let používání

Počet: -+

Cena: 2 999 Kč

LA32AC - Filtr węglowy do LA502

LA32AC

Filtr uhlíkovo-zeolitový (komplet: 2 moduly) — do 5 let používání

Počet: -+

Cena: 4 099 Kč

Záruka a vrácení zboží

Záruka a vrácení zboží

Na všechny výrobky se vztahuje záruka výrobce. Pokud se rozhodnete zboží vrátit, můžete do udělat do 30 dnů od datum dodání.

To vše pro vaše pohodlí a bezpečí.

Bezpečné nákupy, také na splátky

Mastercard Payu Visa

Používáme šifrovací protokoly SSL pro ochranu vašich osobních dat. Spolupracujeme pouze s ověřenými zprostředkovateli plateb a bankami. Získejte čistý vzduch ve výhodných splátkách.

Expresní, bezplatná doprava

Expresní, bezplatná doprav

Pro objednávky nad 1999 Kč a platbě převodem nebo dobírkou – doprava zboží kurýrem vždy 0 Kč – zásilky většinou odesíláme ve stejný den. Můžete zvolit několik možností dopravy.

Kontakt a podpora

Infolinka: 228 880 259

Stáhněte si aplikaci monitorující vzduch

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
Polsko
VAT PL 6282266484

Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů
Inforumjeme, že pro realizaci služeb dostupných v našem obchodě, optimalizaci obsahu a přizpůsobení obchodu vašim požadavkům, použiváme informace poskytnuté prostřednictvím souborů cookies, které jsou uloženy na zařízení konečného uživatele. Soubory cookies můžete prohlížet v nastavení vašeho internetového prohlížeče. Další využití stránek internetového obchodu, bez změny nastavení prohlížeče znamená, že souhlasítě z využitím souborů cookies. Více informací je poskytnuto v politice ochrany osobních údajů obchodu.